| NiculaeMarian a întrebat:

Salut TPU, eu sunt Marian și studiez la ASE la REI, ideea este că mi-am ales sa fac practica printr-un voluntariat internațional prin AIESEC și acest voluntariat are loc vara, deci ce se întâmplă dacă fac practica pe vară, am posibilitatea să revin cu caietul de practică pentru a trece la materie ulterior sau pot să o fac din acest semestru dacă vin cu proiectul făcut anticipat?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu stiam ca multe facultati permit practica in timpul verii. Apoi revii cu caietul si ce mai ai de aratat, pentru a primi o nota, si economisesti timpul pe care altii il dedica practicii in timpul semestrului. Cred ca difera in functie de facultate, deci mai bine e sa intrebi colegi, sau chiar pe grupul facultatii, pe sefa/seful de an, etc.