| pandy a întrebat:

Salut TPU. Rog sa ma ajutati in legatura cu sterilizarea a 3 pisoi si un caine. Cre stie unde ii pot steriliza gratuit in judetul Calarasi (nu doar in Calarasi ci si imprejurimile judetului). Stiam ca, se desfasurau niste campanii cu gratuitate de sterilizare. Chestia asta costa undeva la 300 de lei de animal. Deci este o galagie de bani si nu imi permit, multumesc

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand, felicitari ca iti pasa de ei si vrei sa faci asta.
Intra pe pagina de Facebook "sterilizari gratuite in Romania" si gasesti acolo postari. E chiar una care se organizeaza in aprilie si mai in Calarasi dar daca nu mai sunt locuri sigur o sa apara si pentru iunie si lunile ce urmeaza. Sunt chiar si mai multe campanii ce se desfasoara in acelasi timp intr-un judet. Deci urmareste pagina

| pandy explică (pentru Furnicuta000):

Da iti multumesc ca ti-ai facut timp sa imi dai un raspuns ajutator. asa am si facut. am gasit nr de tel. te declar castigator

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, de obicei se organizeaza campanii de sterilizare gratuita, periodic.Nu ai mentionat orasul. Poti sa imi scrii in privat daca nu doresti sa faci informatia asta publica si voi cauta pe Facebook, poate ai noroc.Sau ai cautat tu deja si n-ai gasit mare lucru?

| pandy explică (pentru dullcat):

Iti multumesc pentru bunatatea ta. mi-au scris foarte multi si, am gasit in facebock la indrumarea unei persoane TPU.

| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu aceste servicii nu pot fi gratuite, decat cum ai zis atunci cand sunt ceva campanii...
daca este 300 de lei de pisoi, da este un cost mai ales ca e vorba in cazul tau de 3 pisici si 1 caine
mult succes in a gasi ceva gratuitati, desi eu nu cred ca mai este posibil, cine stie!

| pandy explică (pentru Simpatic):

Am rezolvat-o partial, la indrumare unui membru TPU. am gasit in facebock sunt servici care ofera gratuit sterilizarea animalelelor cu bani proveniti de la diversi artisti cu foarte multi bani care au mai multa mila de animale decat de oameni. oricum intentia mea nu a fost de rau doar asa in gluma cu ultimele fraze.

| Simpatic a răspuns:

@PufuletiStarNesarati

Baiete? happy
vezi ca ieri i-ai zis baiete si unui domn de 50 de ani, unui alt user
nu stiu varsta ta domn 'avocat', dar te asigur ca pe aici sunt si barbati nu doar baieti ca tinewinking
daca esti avocat afla ca ai un concurent pe TPU si anume domnul jurist din top TPU, dar nu ii spun numelewinking

ps: chiar crezi ca te crede cineva ca esti avocat?winking
ai si tu 17-18 ani si faci valuri pe aici aiurea

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Daca vrei te pot ajuta eu, sunt din Giurgiu, daca doresti ma ocup de sterilizare fara cost, doar transportul.

| Simpatic a răspuns (pentru PufuletiStarNesarati):

Nu erai avocat? acum esti veterinar?
cum se face ca intri doar noaptea pe aici? ai un program cand iti dau gratuitate la wi-fi?