| DAndraM a întrebat:

Știe cineva un program de voluntariat pentru tineri? Am 16 ani și aș vrea să mă implic într-un program de voluntariat pe parcursul vacanței de vară în țară sau în străinătate. Cazarea, transportul și mesele să fie incluse. Nu contează dacă este în cadrul unei tabere sau dacă implică muncă fizică.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intreseaza-te la liceuel tau, fiindca au cu siguranta si asemenea programe sau cunosc asemenea oferte de la Caminele de tineret, scolile de ajutorare samd

Din pacate, nu exista voluntariat de minori pentru strainatate, fiindca necesita bani multi implicati, asigurari de sanatate, tutore legal sau prezenta legala a unui parinte samd.

| DAndraM explică (pentru Violleta2022):

Mă voi interesa la liceu. Mulțumesc!
Mda... Am văzut și eu că pentru majoritatea programelor din străinătate trebuie să ai cel puțin 18 ani. Din păcate școala mea nu e implicată nici în programe Erasmus.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

UNTOLD in Cluj.
Inca se cauta voluntari (au nevoie de peste 2000).
https://www.stiridecluj.ro/......n-acest-an

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu transportul inclus nu găsești.

| RxTx a răspuns:

Mergi la Crucea Rosie
Sau la GreenPace

| DAndraM explică (pentru RxTx):

Mulțumesc pentru sfat!