| Romania89 a întrebat:

TPU! Proiectul " Rosia Montana " va fi un dezastru ecologic si economic pentru Romania? Nu era mai usor daca se exploata de catre stat ca nu inteleg, nu ar fi pierdut nimic statul daca ar fi exploatat el! Sau ar fi mai bine sa ramana aurul acolo pentru situatii mai grele?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Statul e condus de niste tampiti smecheri pe banii nostri

1 răspuns:
| IustinDiac a răspuns:

Politicienii au un mandat destul de scurt si trebuie sa obtina maxim de avantaje in acesta. Prin urmare ei sunt mai curand oportunisti decat strategi si ii intereseaza exclusiv spaga. Lupta se da intre grupari, respectiv cine incaseaza si cine trage ponoasele din aceasta tradare. Cate o margine din colac este rupta la fiecare guvernare pana ramane doar gaura colacului.