| KellyGreen a întrebat:

Voi ce parere aveti despre minerii de la Rosia Montana care s-au blocat in subteran?
Eu ii inteleg intr-un fel, pana la urma ei vor ramane fara locuri de munca, insa nu se gandesc ce dezastru ecologic ar fi daca proiectul ar fi aprobat? Eu cred ca protesteaza degeaba, aurul de acolo nu este al lor, este al nostru, al romanilor si noi ar trebui sa decidem ce facem cu el.
Voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ce să facă românii, statul de fapt cu aurul? Gândește-te puțin, de ce nu fac ceva cu el? De ce nu se străduiesc să-l facă... al lor, că oricum, în mare parte le revine lor?

Cel mai bine ar fi să nu se atingă de nimic din ce e acolo, nici românii nici alții.
Baftă!

| Wøodenpints a răspuns:

Cui dracu îi pasă de Roșia Montană în afară de oameni ide acolo care-s afectați în mod direct?
Dacă-ți pasă de așa ceva și nu te afectează delos absolut orice s-ar întâmpla acolo, ești un om idiot.

| KellyGreen explică (pentru Wøodenpints):

Te rog nu ma jigni pentu ca nici eu nu am facut-o. Si tu in ce lume traiesti? Nu vezi cate proteste sunt in toata tara in legatura cu acest proiect?

| Wøodenpints a răspuns (pentru KellyGreen):

Și dacă peste tot în țară sunt oameni idioți care-și bat capul cu toate prostiile, asta înseamnă că trebuie să le pese tuturor de ceva ce n-are nici cea mai mică legătură cu ei?

| KellyGreen explică (pentru Wøodenpints):

De fapt acest proiect are legatura cu toti care suntem romani. Doar pentu ca tie nu iti pasa nu inseamna ca cei carora le pasa sunt idioti. Te rog, nu mai jigni fara macar sa cunosti.

| Wøodenpints a răspuns (pentru KellyGreen):

Și cam cum îmi afectează mie modul de viață soarta Roșiei Montane? Oricare ar fi ea.
Și dacă-mi vii cu "înstrăinarea pământului românesc" te pocnesc din start. Că mie mi se rupe de teritoriul românesc. Oricum e prea bun pentru iodioții care locuiesc pe el.

| KellyGreen explică (pentru Wøodenpints):

Discutia asta e incheiata. Vorbesc eu cu mine in toata povestea asta.

| Wøodenpints a răspuns (pentru KellyGreen):

Vorbești cu tine pentru că nu ești în stare sa-mi dai un răspuns pertinent.
Am pus o întrebare simplă și cât se poate de concretă: cu ce-mi afectează mie viața, ca cetățean din Galați soarta roșiei montane?

| maychanges a răspuns:

Pai in primul rand oamenii aia vor sa foloseasca cianura ca sa scoata aurul, iar cianura este otrava deci muntii o sa fie distrusi pe veci, si se spune ca in muntii aceia sunt galerii subterane importante pentru istoria noastra iar noi din tot aurul pe care il scot noi primim doar 6%.