| Amatoru a întrebat:

Va rog care stie sa'mi explice ca la prost la ce se refera. 1.Profilul resurse naturale si protectia mediului? si 2. Specializariele agricultura si protectia mediului? Deci ce este una ce este alta si mai exact la ce se refera? Ce ies eu ca si mesreie daca termin una dintre cele doua profile la liceu? Dau funda celui mai serios raspuns, va multumesc!

1 răspuns:
| margaelena07 a răspuns:

Profil resurse naturale si protectia mediului este profilul la care sunt de 3ani, mai am inca unul si termin.la finalul liceului cu profilul acesta dai un atestat daca iei acel atestat obti o diploma pe aceea diploma va scrie ca esti tehnician in protectia mediului. Daca urmezi facultatea pentru acelasi profil iesi inginer in protectia mediului daca iei licenta si altele.da sa revenim acest profil se ocupa foarte mult de studierea mediului.mai pe scurt tot ce inseamna ecologie ( banuiesc ca sti ce inseamna acest lucru.)si protejarea mediului..nu este nimic greu.doar ca sunt multe module si au in cea mai mare parte legatura intre ele.da este un profil usor si merita urmat.se cauta foarte mult oameni specializati in asa ceva.