| Amatoru a întrebat:

Va rog care stie sa'mi explice ca la prost la ce se refera. 1.Profilul resurse naturale si protectia mediului? si 2. Specializariele agricultura si protectia mediului? Deci ce este una ce este alta si mai exact la ce se refera? Ce ies eu ca si mesreie daca termin una dintre cele doua profile la liceu? Dau funda celui mai serios raspuns, va multumesc!... dau funda...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La profilul "Resurse naturale şi protecţia mediului" sunt INCLUSE şi specializările "Agricultură" & "Protecţia mediului", dar şi alte specializări - vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Meseria pe care o vei avea este cea de "Tehnician X" - exemplu : Tehnician în agricultura, Tehnician veterinar, Tehnician horticultor, etc. ( vezi lista din anexa indicată anterior ).

Toate cele bune.