| andra_8151 a întrebat:

Voi a-ti participat la vreo actiune caritabila? Daca da care si ce a=ti facut acolo?

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da, eu am participat.
Am impartit pungi cu cadouri unor copii de la orfelinat.

| cuvant a răspuns:

Salut, in ultimii 14 ani aproximativ fac voluntariat chiar daca in ultimii 3 ani am si un loc de munca.
Fac voluntariat la o fundatie din Targu Mures care lucreaza cu copiii din case de tip familial (de 6 ani incoace). Am lucrat intr-o biserica cu mai multe grupe de varste (7-9 si 12-14 si apoi 14- 22 ani). Am fost voluntar la o asociatie de studenti timp 2, 5 ani in care am invatat o gramada si un an de zile am facut parte din echipa de conducere locala.
Si alte multe activitati. Nu as vrea sa fie ceva ca o lauda dar un singur lucru vreau sa-l transmit.
Voluntariatul dezvolta oamenii, sensibilizeaza oamenii si descopera talente pe care nici nu le visam.

| Grimalkin a răspuns:

Da, adica nu stiu cat de caritabila e, dar ma rog. voluntariat. Am fost la "Let's do it, Romania" si la o chestie (nu mai stiu cum se numea) unde a trebuit sa facem desene, tablouri si chestii de-astea pentru copiii din spitale. A fost foarte dragut si cand le-am dus, copiii erau foarte fericiti :]

| Chris a răspuns:

Nu stiu daca e tocmai o actiune caritabila, insa am participat ca voluntar la plantarea unor copaci intr-o padure din apropierea orasului, in luna aprilie a anului acesta. Astept sa implinesc 18 ani sa pot sa donez sange, pentru ca jumatate din operatiile care necesita transfuzii mari de sange sunt anulate, insa nu stiu daca pot, deoarece sunt fumator.

| Muhteşem a răspuns:

Buna,eu am participat...cu colegii de clasa,am strans bani,hainute,jucarii, mancare, si ne-am dus la un camin unde erau copii cu boli psihice.Ne-am jucat cu ei, am vorbit.e bine sa intinzi o mana de ajutor si celor care au nevoie.

| kitty9939 a răspuns:

Nu e caritabila dar am facut voluntariat in saptamana impotriva fumatului. am impartit fluturase cu motive contra fumatului si am incercat sa ne facem auziti(eu cu colegii mei de clasa). ne-am simtit bine dupa aia ca am facut o fapta buna