| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Bunicul meu urmeaza sa implineasca 80 de ani saptamana viitoare. Eu tot visez anumite lucruri (oglinzi, preoti, etc) iar cand caut ce inseamna tot ce gasesc este moarte, moartea unei rude indepartate, moarte, moarte, apoi mostenire, mostenire. Chestia e ca el nu se simte prea bine, mai ales ca saptamana asta i'a curs in jur de 1 litru de sange din nas. Ma rog, sa spunem ca printr'o foarte ciudata chestie eu simt ca daca s'ar duce, se "Duce cu Domnul" pentru ca este un om foarte bun la suflet, si nu imi e teama pentru el. Nu mai are sotie. Si la noi in familie (si mie) visele se indeplinesc, iar el tot spune ca o sa moara.

(Daca nu credeti in indeplinirea viselor, atunci cititi povestioara asta: Bunica mea -sotia bunicului despre care vorbesc- si'a visat fiul, care era mort. El ii batea in geam si o anuntase ca nu o va lasa sa sufere, si ca va veni dupa ea in 6 luni, sau 1 an, nu mai stiu cat. Si atat i'a fost. Murise chiar pe data anuntata de fiul ei.)

Deci, el sta la casa, la distanta de 2 ore de mine, si are un catel de 5 ani, de talie mijlocie, pe care eu vreau sa il iau in grija, cu mine, la oras. E corcitura (si nu ma deranjeazalaughing) latra la oricene, mai putin eu, parintii mei si bunicul. Deja m-am gandit cum si cand il voi scoate afara, unde o sa il tin, si altele. Nu vreau sa ajunga la vreun vecin. Toti de acolo sunt rai, + ca latra la ei. Acasa mai am 2 perusi, de la 5-6 ani, de care sincer nu prea am putut avea grija. Nu iti dai seama cand le e foame, sete si altele, asa ca nu le'am dat prea mare importanta, iar mama inca e suparata pe mine din cauza asta. Avand in vedere toate astea....va intreb :
-Il pot obisnui cu viata de oras (in jurul blocului meu e multa iarba, si e ferit de strada. Stau intr'un cartier)?
-Cum pot aduce argumente parintilor, ca sa ii conving? M'am gandit la cateva foarte bune, dar vreau sa imi spuneti ce credeti...Ar fi bine (atunci cand dau semne de refuz) sa le spun sa ma lase o saptamana - o luna, de proba, ca sa vada daca ma descurc? E ok?
Sau funda, si vot cui merita! Thx :*

11 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Deci bunica-tau moare si problema ta e cum cresti un caine?

| anonim_4396 explică (pentru GoguSteriade):

DA, asta e! Ma intelegi perfect!
Serios, acum...Mi'am pierdut 5 ani plangand dupa cei care s'au dus prea devreme, pentru certurile din familie, pentru lipsa tuturor nevoilor. De ce as mai sta acum sa plang? Am doar 14 ani, si destul timp sa fiu trista. Cum spuneam, el e un bunic si un om foarte bun. Nu se simte bine, sufera aici, are probleme de sanatate, si ia pastile cu pumnul. Nu crezi ca i'ar fi mai bine in cer decat aici, mai ales ca nu avem ce'i face? Suntem prea departe de el, motorina si mancarea pentru el costa foarte mult, mai ales ca trebuie facute provizii. pe pc intru foarte rar, tocmai de asta...sau daca intru des stau 10-15 minute, cat sa caut ce imi trebuie

| shhhs a răspuns:

Wow,daca e intr-adevar adevarat sunt impresionat de abilitatile tale paranormale.
Ma poti ajuta si pe mine folosindu-le te rog?

| anonim_4396 explică (pentru shhhs):

:) mersi. Si da, e intr'adevar adevarat, insa nu stiu cum as putea sa te ajut...Nu stiu nimic despre asta. Eu doar visez, iar a doua zi dimineata cat ce am visat pe situl asta : http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/interpretari.html si se intampla. :)

| shhhs a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca dispui de aceasta abilitate sunt sigur ca mai ai si multe alte surprize.
Macar poti incerca sa ma ajuti? Fac o intrebare si iti dau funda daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru shhhs):

Eu o sa incerc, desi nu prea stiu cum as putea. Pune intrebarea happy

| shhhs a răspuns (pentru anonim_4396):

Te concentrezi si dai un sfat dupa.
Voi posta intrebarea, mersi!

| anonim_4396 explică (pentru shhhs):

Ok big grin

| shhhs a răspuns (pentru anonim_4396):

Pls ajuta/ma sa descifrez visu asta>stiu ca e o prostie da ma rog...
http://www.tpu.ro/......proape-in/
iti dau funda, de abia astept sa-ti vad puterile.

| anonim_4396 explică (pentru shhhs):

Mi-a luat ceva sa scriu, sa formulez. Nu te grabi sa imi dai funda. Poate e cineva care raspunde mai bine decat minewinking

| 0NewLife a răspuns:

Daca esti asa proasta, du-te la mama omida... Si eu am visat azi-noapte ca am csstigat la loto 6\49, oare voi castiga saptamana asta?