| NicusorYo a întrebat:

1.De ce tutunul dauneaza grav sanatatii?
2. Daca fumez de unde se da seama ca fumez?winking
Funda:d

Răspuns Câştigător
| BabyGirl06 a răspuns:

1. Fumul pe care il emana o tigara daca e inspirat se aduna in plamani si poate ingreuna respiratia, chiar sa provoace cancer. De asemenea, afecteaza si alte organe ale corpului. worried
2. Se poate da seama daca mirosi a tutun, daca ti se ingroasa vocea, incepi sa vezi mai rau etc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se vede in sange pentru ca nicotina ajunge in plamani si de acolo se duce in sange, este grav pentru ca imbatraneste pielea mai repede si riscurile de cancer cresc pe zi ce trece.

| Pisiquee a răspuns:

Bună!
1.Cred că tragi concluziile și singur.
http://www.youtube.com/watch?v=lleAe9rRupA
2.Dacă fumezi, se dă seama prin sânge, dacă faci analize. ( cum a spus și @Cobra47) Se dă seama și cum respiri, dacă tușești mult fără să fii răcit. Că doar e clar, are legătură cu plămânii. Dar și după mirosul respirației.
Baftă!;;)
Și lasă-te de fumat. Te distrugi singur. Mai dai și bani pentru asta.

| uzitarG a răspuns:

1.Ti se innegresc plamanii
2.Ti se ingroasa vocea
big grin

| eliaclodia a răspuns:

Poate intrebi cum isi da seama cineva daca ai fumat? Mirosi ca dracu, mai ales hainele, parul, mainile. Sau tu zici de ierburi?