| TudorGeorgian a întrebat:

Salut TPU, am 17 ani, aș vrea să știu cu ce ar trebui sa incep pentru a putea ajunge într-o carieră de modeling, orice sfat este bine primit, va mulțumesc mult

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Criterii de selectie pentru modeling:
- fete: peste 13 ani si inaltime peste 1.72m
- la baieti: peste 16 ani si inaltime peste 1, 82m

https://mra.ro/models/vrei-sa-fii-model

| Madaxo97 a răspuns:

In primul rând trebuie sa ai înălțimea ideal peste 1.70, sa fii slăbuță, sub 60-55 kg, sa fii frumoasa, nu ceva ieșit din comun dar sa ai un aspect plăcut si natural, sa ai o piele frumoasa fără imperfecțiuni gen coșuri, vergeturi, prea multă celulită etc. Dacă ai toate astea poți sa cauți concursuri, castinguri, agenții de modeling la tine in oraș sa dai niște probe. Succes

| TudorGeorgian explică (pentru Madaxo97):

Mă scuzați dar sunt băiat?

| Madaxo97 a răspuns (pentru TudorGeorgian):

Aa, scuza-ma, nu mi-am dat seama, nu am citit numele cand am răspuns la întrebare laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Madaxo97):

Oricum sunt valabile cam aceleași sfaturi chiar daca esti baiat, poate doar la înălțime sa ai peste 1.80 cm in loc de 170. laughing in rest tot așa, slăbuț, frumușel, si ai șanse sa fi si model daca ai si un pic de noroc. Scuze inca o dată laughing happy

| TudorGeorgian explică (pentru Madaxo97):

Va mulțumesc mult, mie îmi pare rău ca nu am specificat?