| Mariiiiiiiiiiiiiia a întrebat:

1.Voi tineti un jurnal? In care sa va scrieti toate gandurile, sentimentele?
2. De ce?
3. Vi se pare ceva prostesc sau. copilaros in a tine un jurnal?

7 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

thinking
Am avut la 10 ani dar l-a gasit mama laughing) si de atunci am renuntat la a mai tine un jurnal.
Inca il mai am... cred ca am scris o pagina despre fiecare coleg laughing
E minunat sa iti amintesti de acele clipe day dreaming

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

1.Da am.
2. Vreau să-mi amintesc peste ani cum gândeam şi să nu fac aceleaşi greşeli care le-au făcut părinţi mei cu mine.
3.Nu.Nu crezi că ar fi frumos să-ţia minteşti de perioada copilăriei?

| Lora1 a răspuns:

Da am un jurnal! Am un jurnal pentru ca ma simt libera sa scriu ce vreau cand vreau si cum vreau! Jurnalul este "oglinda" noastra! Nu e nimic prostesc in asta ba din contra eu scriu doar ceva importanta ira daca il pastrezi peste 2-3-4 ani il veci citi si iti vei aduce aminte de acele clipe frumoase sau urate!

| whiteOdrink a răspuns:

Buna Maria! Da, eu tin un jurnal, scriu tot ce ma deranjeaza sau lucruri care vreau sa ramana doar ale mele, sa nu se bage nimeni in ele! De ce il tin...pentru ca uneori este cel mai bun mod in care ma descarc si prin scris eu ma exprim cel mai bine cu toate ca nu citeste nimeni ce am scris euhappy! Nu este deloc prostesc, sincer...si mama are un carnetel unde isi scrie gandurile din cand in cand!
Fii linistita si...multe scrieri in jurnal, la un moment dat o sa dai peste el si o sa te amuzi in unele parti! happy

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Salut! Si eu am un jurnal, dar nu scriu zilnic in el. Sunt saptamani intregi cand nu scriu nimic si zile in care umplu cateva pagini bune. Ma ajuta sa ma descarc si sa inteleg lucrurile mai bine. Din punctul meu de vedere nu e acelasi lucru ca atunci cand stai de vorba cu o prietena; cand scrii in jurnal esti 100% sincera, 100% tu.

| Ellly23 a răspuns:

Buna.
Nu, nu am un jurnal. Cred ca este o pierdere de timp.
Dupa parerea mea, ai putea vorbi cu o prietena in care ai incredere. Sa ii spui gandurile si sentimentele tale. Ea te poate ajuta cu un sfat.
Ce rost are sa-ti asterni gandurile pe o foaie de hartie? Mai mult rau iti faci si mai mult te deprimi.
O zi buna! >big grin

| SoreSory a răspuns:

Da..eu tin.Nu este un lucru prostesc, este un lucru copilaros, si daca il pastrezi, si ai grija de el, cand o sa fi mai mare peste cativa ani, o sa mai rasfoiesti paginile si o sa-ti sduci aminte din copilarie si din viata ta..si cum scriai, si altele! Ai pus o intrebare foarte indrazneata! ..Succes,in continuare!~