| ggggggggggggggggggggggggggg a întrebat:

10 coli scrise doar pe o parte, daca le transform in pagini de carte cate vin?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Depinde si de fontul pe care il alegi. Jumatatea unei coli a4 este aproximativ cat o pagina de carte mare. 10 coli scrise doar pe o parte sunt de fapt 5 fata-verso. Daca tu ai 5 coli fata-verso, inseamna 10 pagini mici fata-verso. Plus spatiul care trebuie lasat pe margini, se ajunge la mai mult de 10. Dar ti-am zis, depinde de scrisul ales, de formatul cartii, plus ca pe la inceput mai sunt pagini unde se scriu diverse lucruri, titlul pe o singura fila, multumiri daca vrei sa pui, etc. Uita-te cum este o carte ca sa iti faci o idee.