| Nicole_7472 a întrebat:

A facut cineva operatia de deviatie de sept(septoplastie)in Ploiesti? Daca da, niste detalii va rog.[Funda]Multumesc happy

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

In Ploiesti nu, dar detalii pot sa iti dau: Am facut aceasta operatie acum cateva luni, cu anestezie locala, as minti sa spun ca nu doare, nu in timpul ci dupa operatie, putin, dar faptul ca apoi respiri bine, compenseaza un pic de durere. Practic se sparge bucatica de os care obstrueaza. Operatia in sine nu dureaza decat vreo 25-30 minute. Mai urat e dupa operatie, ca trebuie sa suporti niste tampoane puse in nari, pana a doua zi sa oprireasca singerarea. Eu iti recomand operatia, beneficiile la vezi abia a treia zi cind poti sa respiri normal. Multa sanatate.