| CravataAlbastra a întrebat:

A fost cineva la şcoala de corecție? Sau macar stiti informatii despre acest subiect? Cum e acolo regimul etc.

2 răspunsuri:
| eudoareuu a răspuns:

Pai din cate stiu eu e ca o inchisoare...adica sunt copii care au fost inchisi pentru furt ori crima, depinde. Nu am fost, dar am un prieten care a fost acolo 2 ani si acum e foarte cuminte, n-are curaj sa ridice un deget. Cica mancarea e foarte proasta si stai acolo ca la un internat.

| FORGIVENESS a răspuns:

Am un prieten care a fost inchis pentru crima (si-a omorat tatal ) a stat aproape 3 ani.Din ce mi-a spus el acolo dormeu cate 6 in camera, paturi etajate acolo aveau un " sef" de camera care se ocupa de disciplina in camera, de regula cel mai puternic din camera era numit sef. Mancarea era proasta avea noroc ca ii aducea maicasa de mancare.Gardienii fac de multe ori abuzuri daca nu primesc spaga poti sa fii batut sau violat si ei sa nu miste un deget.Mai demult au avut loc acolo si crime intre copii.Sunt impartiti pe sectia de fete si sectia de baieti. Acolo termini ceva cursuri, iar la final primesti o diploma cu care te-ai putea angaja, asta daca te angajeaza cineva.Ce mai vrei sa stii?