| Duucu a întrebat:

Ați urmărit Death Note? Puteți să îmi recomandați vreun film legat de anime, dacă există? A da... și ce părere aveți despre el?

3 răspunsuri:
| alish a răspuns:

E filmu Death note, versiunea "umana" laughing. Si animeul mi se pare pur si simplu genial, adica trebuie sa ai ceva imaginatie sa il faci. Cum gasea el toate metodele sa omoare. happy. Filmu, nu mi se pare insa la fel de bun ca animeul, parerea mea.

| JajaAliensHere a răspuns:

Am vazut si anime-ul si filmul Death note si aveam de gand sa-mi cumpar chiar si manga dar n-am avut destui bani pe vremea aceea (acum 4 ani).
Alt film realizat dupa anime, este Hana Yori Dango. De fapt, e serial drama-romance, in care personajele principale sunt o fata saraca si un baiat bogat care merg la acelasi liceu.

| Indestructible44 a răspuns:

Death Note e un film tare l-am vazut de mai multe ori, apropo am vazut versiunea anime si versiunea reala.Alte filme anime nu stiu.