| ForbiddenLove a întrebat:

A inceput sa circule un zvon (mai ales la mine in scoala). Sunt 2 sau 3 sau 4 (toata lumea stie altfel) oameni imbracati in calugari sau chiar calugari care cica violeaza copii apoi ii oamara si le scot organele si inca o chestie interesanta laughing... le mai lasa si bani de inmormantare in buzunar laughing. Unii zic ca au existat cazuri ba in Medias ba in Sibiu etc si chiar am cautat despre asa ceva pe internet si am gasit articole (mai ales cand scrii pe google "calugari" deja iti apare "din medias" ) in care scria despre acest lucru dar de asemenea scria ca politistii au spus ca acest lucru este doar un zvon si nu au fost gasite cadavre de copii cu organele scoase laughing. Am primit si o poza pe messenger facuta cu telefonul la mine in oras cu niste oameni imbracati ca niste calugari... dar probabil este doar o coincidenta sau este modificata poza thinking Voi ce ati auzit despre acest zvon?laughing Stiti alte variante de "poveste"? Credeti ca e adevarat?

14 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sper sa nu ma intelnesc cu ei rolling on the floor))

| bianca_1157 a răspuns:

Hai ma lasi… asa se nasc legendele urbane

| ForbiddenLove explică:

Dar eu nu am zis ca, cred asa ceva...am vrut sa aud doar parerea voastra laughing

| EsarfaRozZ a răspuns:

Stiu acea poveste. specific! este doar o poveste. am auzit si eu de asa zisii 'calugari' care diseca copii si i lasa pe marginea drumurilor sau prin lacuri si le vand organele, dar nu e nimic adevarat. am o cunostinta la politie, si mi-a spus ca nu exista, nu e nimic adevarat. ca a sunat cineva anonim si a spus toata povestea asta, si toata lumea a inceput sa infloreasca din ea, pana s`a ajuns aici.

nu te speria, nu e adevarat.big grin

| andreeeeeeeea a răspuns:

Hai ma fato ce naibii crezi toate porcariile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I adevarat. daca vrei iti arat poze cu eiwinking. i-am prins pe unii da nu-s ei cautam faptasii si vor fi trimisi in inchisoare 25 de ani sau pe viata. 4 cum s-ar zice teroristi,. puscariasi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi aş paria că eşti din Sibiu! Astăzi, şcoala la care învăţ era invadată de colegi disperaţi şi bârfe...ba câţiva au şi început să plângă de frică rolling on the floor rolling on the floor! E o mare prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este adevarat de oare ce am vazut acesti copii pentru ca tatal meu lucraza la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In pana mea cu calugarii lor pe toti ii auzi cu "vai poate vin calugarii si ne i-au organele" scutitima nu cred nimiclaughing no talking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai cred in mos craciun? zvonurile astea sunt pentru cei care sunt minori ca sa nu mai meraga la discoteca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi-a zis o fata ca ia vz

| Biank_8453 a răspuns:

Si eu am auzit, dar cred ca sunt doar fantezii...

| RoxanelBombonel a răspuns:

Am auzit despre asa ceva si in Bucuresti, dar nu cred big grin