| ionutzzz7878 a întrebat:

A murit un prieten de-al meu acum cateva zilesad
si de atunci il visez aproape mereu.
l-am visat ca vorbeam cu el si l am luat de gat si i-am spus :"iti vine sa crezi frate ca esti acolo ( in biserica [ sicriu ] ) s-a uitat la mine, pe urma la biserica si nu a zis nimic ( m-am trezit)
iar azi noapte, la 2 dimineata m-am trezit brusc, transpirat cu numele lui in gandul meu " Body Body Body " parca imi vorbea gandul singur si aveam in cap numai imagini cu el.
ce semnfica visele astea? aveti idee?

Răspuns Câştigător
| Adeline_7224 a răspuns:

Buna,. Draga ''gabrielaaa'' baiatu nu are nevoie sa-l iei tu la misto straight face asa cum nimeni n-ar trebui sa ia subiectu asta in glumawinking e ceva serios!

Ionutzzz de cele mai multe ori lipsa prietenilor ne aduc in situati de disperare, m-ai ales cind unul din prieteni se stinge din viata, si alege sa plece intr-o alta lume.Noi ramanem cu gandul, cu durerea, cu suferinta, si asta ne face sa mai tinem o mica lageatura ceva timp cu aceea persoana, ne intrebam cum? si anume prin vise! prin dorinta de aii visa pe cei care lipsesc din viata noastra sad

Tot ce incerc eu sa-ti explic este ca, asa cum se si spune de fapt ca atunci cind cineva moare sufletul ramane 40 de zile pe pamant! el inca e in preajma ta, un inger care mai devreme sau m-ai tarziu nu se v-a mai arata! si daca am gresit cu ceva te rog sa ma corectezi :* Dumnezeu sa-l ierte!

5 răspunsuri:
| SentimenteColorate a răspuns:

Pei eu cand o muirt o femei tanara de tot eu am crezut ca imi apare in fata nu puteam sa dorm dar du-te la biserica si spovedestete sigur va fi bine

| LoveToHate a răspuns:

Te bantuielaughinglaughingsmug

Nu.probabil iti e dor de el.iti pare rau ca a murit, nu vroiai sa moara si... o sa treci cu bine pestebig grin
Du-te la cimitir si pune-i o lumanare si niste flori. poate te ajuta cu ceva
Spune si tu rugaciune pana sa te culci Tatal Nostu de exemplu sau ce vrei tubig grin poate te ajuta cu ceva
Gandeste-te la niste momente frumoase pe care le-ai petrecut cu el
Dumnezu sa-l ierte!big grin

Succes. in visele tale sobre!big grin
sper ca te-am ajutat cu ceva.

| rrxxii a răspuns:

Semnul ca il visezi ii un semn bun, adica el chiar tinea la tine, ii pasa de tine... si ii pare rau ca a murit. Poate si faptul ca si tu ti, si ai tinut la el te face sa-l visezi. Si eu am patit asa, am visat o persoana timp de 2 saptamani, dar se zice ca e un lucru bun, ea s-a transformat in inger si te pazeste, oricum Dumnezeu sa-l ierte!

| iua005 a răspuns:

Crede`ma ca si eu am trevut prin asta cand mi-a murit cel mai bun prieten pe care il stiam de la 7 ani...si l-am visat si eu timp de 2-3 saptamani. Dar am inceput sa merg la biserica sh sa ma rog ca sa isi gaseasca linistea.tonguepoate ca erati buni prieteni si cum "rana"e inca proaspata il vei mai visa ceva timphappystai linistit ca va trecebig grin
DUMNEZEU SA IL IERTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti