| ANONIMAAA37 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase sa ma epilez pe maini? Am 12 ani si cred ca a venit timpul sa o fac.Ea imi spune ca la 18 ani s-a ras prima ora pe picioare si tot asa sad.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Epileaza-te singura pana la urma tot tu epilezi, nu te epileaza maica-ta. Eu m-am epilat pur si simplu n-am stat sa-mi cer voie. Ce poate sa-ti faca? sa te bata ca te-ai epilat? laughing)) Inseamna ca are ceva probleme cu capu.

| Doub a răspuns:

Faci o greseala fatala daca te faci pe maini
asta daca nu esti chupacabra

ascult-o pe mami tau si mai asteapta

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Zise ea din experienta, tastand cu mainile de yeti

| DaniTDCI a răspuns:

Ii dau dreptate mamei tale, dar e cam ciudat cand a zis ca ea s-a epilat pe picioare prima oara la 18 ani, pana la 18 ani parul tot creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileaza-te singura...nu stiu pe mine mama la 12 ani ma lasa sa ma epilez si pe picioare si pe maini, adica de ce nu?

| vanilla80 a răspuns:

La fofoloancă te epilezi? Dacă nu ai păduri dese pe mâini nu te epila, nu are rost.

| doctorAnswer a răspuns:

De ce ai face asta? Nu îți recomand. Nu o să fii mai frumoasă dacă te epilezi pe mâni. Ăsta e un detaliu pe care aproape nimeni nu-l observă.

| ssilverrsstonee a răspuns:

La 12 ani esti inca mica, sincer. Inca un an doi mai asteapta. Daca vrei neaparat, poti, insa nu e nevoie. E doar un stres in plus de care chiar nu ai nevoie inca.
Din experienta, pe maini, eu am facut greseala sa ma epilez (cu ceara, Doamne ajuta ca n-am dat cu lama, nu stiu ce ma faceam atunci) si a crescut la loc, mai lung laughing Nu mai des sau mai negru, doar mai lung.
Dupa ce m-am epilat am realizat ca nu era nevoie. Sunt 'paroasa' de fel si ma simteam prost, dar am vazut ca multe fete sunt asa.
Se vede ciudat. Da, arata chiar ciudat si am incercat sa-mi acopar mainile pana a mi-a crescut laughing Nu cred ca e valabil doar pentru mine
Eu zic sa n-o faci. Nu inca. Mai asteapta si probabil te va lasa cand o sa-i spui 'e normal la varsta mea'. La 15-16 ani te vei duce singura la salon oricum. Pana atunci eu zic sa nu te deranjeze parul de pe maini. E ceva normal.
P.S: poti sa folosesti vospea sau sa-l oxidezi, daca e blond se vede mai putin (asta daca ai pielea mai alba, daca esti creola se va vedea urat) sau dai cu zeama de lamaie si stai la soare (nu am incercat inca, dar am auzit ca merge).
:*