| Pitic a întrebat:

Acum 1 an eram una dintre cele mai populare fete, toti ma placeau ma admirau, ma respectau, toata lumea stia cine sunt, nu era minut sa nu vorbeasca cineva cu mine, sa se bage in seama.
Pe messenger aveam o multime de prieteni, pe hi5, socializam foarte mult. Insa m-am plictisit de pc de iesirile cu prieteni am simtit ca vreau sa fiu singura, sa fac orice da singura!
Nu puteam sa ma uit la tv ca incepeau sa sune toate telefoanele si daca nu raspundeam sunau pe fix, daca ziceam ca nu ma simt bine veneau la mine nu ar trebui sa ma plang de asta erau prieteni mei care isi faceau griji pentru mine insa ma sufocau cu toata atentia lor.Acum imi lipsesc toate astea
Nu am mai intrat pe net, ieseam cu ei foarte rar 1 de 2 ori pe luna, avand in vedere sa inainte ieseam in fiecare seara si stateam pana tarziu, o tineam intr-un chef continu, ieseam afara si cand aveam teze in fine. Toti m-au uitat acum sunt cam singuratica, multi incerca sa socializeze cu mine insa sunt cam indiferenta …asta nu insemna ca nu vorbesc cu nu glumesc din contra, insa nu mai e akelas lucru. M-am saturat de singuratatea asta imi vreau prietenii inapoi, e un prilej bun acum ca sunt sarbatori vine si Mos Nicolae si pe mine ma cheama Nicol am de gand sa ii adun pe toti nu sunt prea sigura ca o sa mearga …

Răspuns Câştigător
| furtunika23 a răspuns:

Eu zic ca e o idee f buna sa ii aduni pe toti de sf nicolae(la multi ani cu ocazia asta) si eventual sa le explici ca tii foarte mult la ei, sa te scuze eventual daca iai neglijat in ultima perioada si sa le explici adevarul, adica ca te simteai prea in centrul atentiei si doreai putin timp sa te reculegi.eu cred ca te vor intelegehappydaca sunt intr-adevar prieteni te vor intelege cu siguranta si cu ocazia aceasta piuteti sarbatori `revenirea tahappyhappybafta si ast raspuns duppa evenimenthappytake care

5 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Amm thinking
Sincer nu prea stiu, eu eram exact ce ai devenit tu si am devenit ce erai tu la inceput thinking
Incearca sa ii bagi iarasi in seama, atrage-le atentia cu ceva, poti si tu sa redevii din nou cea mai buna prietena a lorwinking
Incercarea moarte nu are! happy
Sau ai si zis ca vine ziua ta de Mos Nicolae love struck
Invita-i la tine pe prietenii tai si spune-le ce s-a intamplat cu tine, si ca vrei sa fii iarasi la fel si ca rei ca totu sa fie ca inainte. O sa te inteleaga + ca asa erau si vedetele alea... aveau succes si apoi se stingeau... dar pot sa revina iarasi in forta inapoi unde erau inaintewinking
Ia vezi poate o sa reusesti love struck
Succes cu ai tai prieteni :*

| Shuellen a răspuns:

Ia-ti toti prietenii, fa invitatii foarte frumoase si zi-le cat de important e sa vina, ca iti e dor de vremurile acelea, rugandu-i sa vina.

Apoi incepe prin a aranja lucrurile: perne aruncate, pizza, televizor, muzica frumoasa--> ca o discoteca.

Ca sa socializeze altii cu tine trebuie ca tu sa ii faci sa isi doreasca mult mai mult decat sa va salutati cu un simplu "buna". Arata-le ca nu esti plictisitoare, ca-ti place viata, iti place sa te distrezi.

Chiar daca uneori nu ti se propune sa iesiti sa vorbiti, fi tu prima care sparge gheata: invita-i in oras, suna-i(dar nu-i sufoca), adu prieteni pe care ei nu-i cunosc.

Daca ti se propune sa iesi undeva chiar daca nu ai chef, iesi! o sa te ajute mult:X

Mult succes

| noktambul a răspuns:

O sa mearga! E un bun prilej de a le arata ca nu i-ai uitat si ca esti aceeasi fata faina cum te stiau. Faptul ca ai simtit nevoia sa te retragi un timp de pe piata este firesc. Orice lucru in exces se transforma in contrariul sau : prea multa distractie duce la nevoia de liniste, o prietenie sufocanta duce la nevoia de singuratate, prea multa socializare duce la nevoia de izolare (am dat exemple din situatia ta). Sunt niste procese de autoaparare care au loc in subconstient cu rolul de a preveni aparitia stressului. Trebuie pastrat un echilibru in toate! La multi ani cu ocazia zilei tale onomastice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neaah.no chance, ai avut, ai pierdut si nu imi recuperezi pentru ca lumea stie deja cum ai devenit si nu mi poti s'o intorci ca la inceput. poti sa-ti gasesthi niste prieteni mai buni cu care sa vb in rest. fundita?love struck