| IssaFk a întrebat:

Acum 1 saptamana mi-am inceput viata sexuala si cand a venit prietenul meu acasa la mine nu aveam prezervativ,stiam ca nu e bine dar intr-un moment de necunostinta, s-a intamplat.Eu l-am intrebat daca simte ca isi da drumu si mi-a zis ca nu.Am facut sex neprotejat,nici nu-l pot numi sex,treaba a fost de cateva secunde, sunt putin speriata stiu ca lichidul seminal al baietilor contine spermatozoizi.Sunt ingrozita de faptul ca as putea ramane, deoarece menstruatia nu mi-a venit dar tind sa mentionez ca am o menstruatie neregulata si am avut luni cand nu mi-a venit timp de 2 luni sau mi-a venit de 2 ori intr-o luna, am fost la doctor sa vad daca am vreo boala(poate aveam vreun chist) dar sunt sanatoasa.Nu stiu nu am bani sa-mi cumpar un test de sarcina si daca ar afla ai mei ca poate ar fi posibil sa fiu insarcinata, clar o sa iese urat de tot! Va rog cateva idei..nu am niciun simptom.Cand mi-am pierdut virginitatea in ziua aia mi-a curs putin sange si a 2 a zi dar nu mult erau niste cheaguri micute de sange ..si ma gandeam ca nu are cum ca deja sa fi ajuns spermatozoidul la ovul era prea de vreme, plus ca in ziua aia cand mi-am pierdut virginitatea eram protejati si sunt putin confuza.Ma doare burta ca si cum mi-ar veni dar nu-mi vine.

4 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Da ai dreptate ca a-ţi pierde virginitatea nu-i tot aia cu a-ţi începe viaţa sexuală dar la tine văd că e tot aia şi iese contradicţie de acolo ca nu mai înţelege nimeni nimic recomand să mergi la doctorul de familie să îi ceri un test de sarcină (poate ţi-l dă gratuit te va înţelege)

| Sidonia07 a răspuns:

Cand ti-ai inceput viata sexuala nu v.ati protejat, cand ti-ai pierdut virginitatea erati protejati...erai sau nu?

| IssaFk explică (pentru Sidonia07):

Deci,toate astea s-au intamplat in aceeasi saptamana..Cand eram virgina am folosit prezervativ(in ziua urmatoare am vazut sange,cheag de sange, unu micut) si in urmatoarea tura nu am folosit prezerevativ, ideea e ca nu am facut sex pur si simplu ne-am sarutat si am introdus penisul in mine pentru cateva secunde si dupa l-am scos, atat, pot ramane insarcinata?

| Sidonia07 a răspuns (pentru IssaFk):

Sangele poate aparea in momentul actului(daca ai fost virgina)sau la cateva zile dupa, ideal ar fi sa folosesti prezervativul de fiecare data cand aveti un contact sexual, fie de 1 min sau 10 minute. Daca nu a ejaculat, nu ramai insarcinata, dar exista riscul de a lua BTS.