| anonim_4396 a întrebat:

Acum a venit vacanta iar verisoarele mele au venit in vizita la mine in oras. Ati putea sa imi dati si mie niste idei de activitati sau ceva ce sa facem pentru ca stam prost la capitolul asta laughing

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net și învață bine să lucrezi cu ele: Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză. Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.
Acolo unde nu găsești documentație, în română ci în engleză le pui pe ele, să caute ele, cuvintele pe care nu le știi, în dicționar.

| lo a răspuns:

Piscina,picnicuri,iesiri in oras, improvizati!

| matryko a răspuns:

Baba-oarba

Vanatoarea de insecte

Safari pe bicicleta

Baloane magice

Bowling in curte

Limbo cu apa

Concurs de sunete

Analizarea constelatiilor

Identificarea amprentelor

Paianjenul si musculitele

Jos, jos, jos!

Lupta pentru sosete

Puiul de leu

Regulile drumetiei

Jocul cu servetele

Incaierarea cu pantofi

Sotron chinezesc

Barbieritul baloanelor

Intrecere cu spatele

Tarile

Trecea un print calare

Flori, fete, filme si baieti

Musca

Carolina

Marco Polo

Sticluta cu otrava

9 pietre

Omul negru

1, 2,3 la perete stai!

Ascunselea cu mingea

Somer, muncitor, inginer, director

Imparate luminate, cat e ceasul?!

Tara, tara, vrem ostasi!