| Katherineeeeeeee a întrebat:

Acum am 15 ani si vara vitoare voi avea 16. si as dori sa m angajez pe timp de vara dar nu stiu unde. voi ce idei ati avea? dar sa fie ceva peste 300 de lei [3 milioane] pentru ca vrea sa imi pun extensii... Ps: cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa imi pun extensii avand in vedere ca este foarte incapatanata?
funda

Răspuns Câştigător
| smashboy123 a răspuns:

Madalina sa gasesti un loc de munca la 16 ani este destul de greu chiar daca legea spune ca de la varsta de 16 ani ai drept de munca.Patronii nu pot sa riste si sa angajeze un copil.
Insa daca chiar vrei poti incerca sa imparti reviste la lidl, real, interex sau promoter la Orange, Vodafone etc. Poti sa te duci si pe litoral la un fast-food dar nu cred ca te lasa parintii.La mare intr-un sezon poti castiga bani frumosi + ca ai cazare si 3 mese pe zi.Asa ca promoter sau sa imparti reviste primesti 200 lei.La mare primeai 1000-2000 lei pe luna daca gaseai pe cineva serios.Eu am fost pe litoral 2 luni. Dupa cu acei bani mi-am cumparat un laptop si am mai stat la mare restul verii. Poti incerca ca promoter si de la 15 ani.