| tflkj a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut o fata. Imi place foarte mult de ea. Avem multe in comun. Problema este ca suntem departati. Vorbeam ore intregi pe mess si la telefon. I-am spus ca o plac si ea mi-a spus la fel. Ii păsa de mine foarte mult chiar imi arăta acest lucru. Făcea orice doar ca sa vorbeasca cu mine. Chiar ne-am propus sa ne intalnim iar. Au trecut 2 luni de cand ne-am propus si mai sunt cateva saptamani. Imi spunea mereu ca ii e dor de mine si intotdeauna era fericita cand vorbeam cu ea. Dar, de cateva saptamani cam totul s-a schimbat. Nici macar nu imi raspunde la mesaje. Mereu gaseste cate o scuza ca sa ii inchid telefonul dar nu imi spune nimic ca nu ma mai place. Acum cred ca doar eu o plac. Si daca o intreb ea imi spune ca inca mai tine la mine. Nu mai inteleg nimic. Cum sa o fac sa ma placa din nou ca inainte? Sau cum ar trebui sa procedez ca sa imi spuna adevarul? Am 16 ani (aproape 17) si ea are 14.

Răspuns Câştigător
| Veverita a răspuns:

Sti cum sta treaba... fetele la inceput sunt foarte interesate. dupa care totul se schimba in ceva monoton.Iti zic asta din proprie experienta. Daca are 14 ani nu te asteta la prea multe de la ea.cred ca tu iti doresti ceva mai serios.dar ea e inca mica, de fapt nu stiu cum gandeste, poate fi mai matura.la inceput orice fata e foarte curioasa sa cunoasca baiatul si chestii din astea, dar se plictiseste.cam asta ti s-a intamplat.nu cunosc foarte bine cazul dar eu zic sa o intrebi o data pentru tot-deauna ce vrea de la tine(asta daca mai vrea ceva).si lamureste-te.nu are rost sa stai asa. spune-i ce simti.e cel mai bine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai omule nu iti dai seama ca aia e o copila cu putina minte? Tu daca esti mai destept decat ea o lasi impace sa isi vada de viata ei si iti recomand sa te dai la una care e putin mai mare decat tine asa poate va potriviti mai bine dar sa nu fie usuratica.

| stiandan a răspuns:

Daca ai multe in comun cu o alta persoana nu inseamna neaparat ca poate exista si o relatie. In general, partile total opuse se atrag.

Scrie-i si provoaca o discutie "cu cartile pe fata" sau propune-i o intalnire incognito, gen maine la ora Z.
Tine cont totusi ca ea are 14 ani si poate fie s-a speriat de o posibila relatie "reala", fie a fost doar o joaca.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o daca te mai place! Asta e cel mai scurt si sigur raspuns!

| manduka a răspuns:

Iti dau un sfat :Gaseste-ti unu de varsta ta nu de 14 ani. Mult succes!

| manduka a răspuns:

Una*

| Mihaela_7269 a răspuns:

Cred ca doar te-a simpatizat,am patit si eu cam acelasi lucru cu un baiat si doar dupa ce ne-am vazut, am realizat ca il plac. Poate are pe altcineva, sau nu mai vede rostul