| DDCC a întrebat:

Acum câțiva ani îmi plăceau enorm jocurile, eram înnebunit după ele. Știu că m-am jucat Gothic 3, Gothic 4, Age of Mythology (jocul simplu și Titans expansion) și seria GTA. Astea mi-au plăcut la nebunie o perioadă de timp. Am luat acum mai multe jocuri: Saints Row 2, The Witcher 2: Assasins of Kings, Neverwinter Nights 2, Risen, Heroes of Might And Magic însă nicicunul din astea nu mi-a trezit aceeași poftă de jocuri pe care o aveam în trecut. Ultimul din listă mi l-a recomandat un amic pe net, m-am jucat puțin și apoi am renunțat la el.
Voi ce ziceți? E posibil să mă fi săturat de tot de orice tipuri de jocuri la calculator? A pățit cineva așa ceva?
Îmi puteți recomanda voi ceva activitate pe care s-o încerc, să văd de mi-ar plăcea?

1 răspuns:
| tpu12121222 a răspuns:

1. Pune mana si traieste.
2. Citeste.
3. Fa-ti o perspectiva/ o directie pentru viitorul tau si munceste la ea din prima clipa in care ai inceput sa ti-o conturezi.
4. Joaca-te in continuare orice: pe PS, pe maidan, pe tabla cu formulele matematice.
5. Uita-te in oglinda si gandeste-te cine esti si cine vrei sa fii.

Nu cred ca-ti place raspunsul, insa, poate il vei lua in calcul.

Mult succes!