| Andrei200202 a întrebat:

Acum in prezent sunt elev in clasa a 12-a și după cum știți elevii au gratuitate la călătoritul cu trenul pe baza carnetului de elev. Intrebarea mea este: Pot cumva să călătoresc si vara următoare pana la începerea noului an școlar pe baza carnetului de elev? Sau e valabil doar până la bac?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cand am terminat eu carnetul de note se preda la secretariat in perioda inscrierilor pentru bac, deci probabil nu.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este valabil pana la inceperea noului an scolar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu predai carnetul... probabil ca da, ca nu o sa se uite in detaliu sa faca calcule sa vada ca tu de fapt ai terminat in anul respectiv sau nu. Dar da, daca scrie acolo si 2021.

| Andrei200202 explică (pentru DoarBogdan):

Pai daca imi cer aia carnetul le zic ca nu-l am si gata happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Andrei200202):

Daca nu o sa fie probleme... da big grin