| Cretu72848 a întrebat:

Salut, vreau sa știu dacă după începerea noului an școlar mai pot circula gratis cu trenul având în vedere ca am terminat clasa a 12-a. Mersi anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu continui studiile la o facultate nu mai poti circula gratuit cu trenul, daca nu ai bilet vei fi amendat.

| Cretu72848 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt înscris la facultate dar nu am o dovada legat de asta și ma gândeam dacă mai pot merge pe baza carnetului de elev pana la începerea facultății.

| Violleta2022 a răspuns:

Carnetul de elev nu mai este valabil, odata ce ai terminat liceul.
In acest caz nu mai beneficiezi de gratuitati pe perioada asta de vara iulie-Septembrie.
Din octombrie, cand incepi facultatea poti sa iti scoti adeverinta de student si poti sa circuli gratis.