| poiuiyhvb a întrebat:

Acum m-am intors de la dentistlaughing) si mi-a spus ca imi trebuie urgent aparat dentar.

sincer, chiar vreau sa-mi pun! adica, ma gandesc la rezultate!

oare chiar o sa se uite colegii asa ciudat la mine ca am aparat?

o sa ma doara asa tare cand il pune? :-sss

Răspuns Câştigător
| andreeada a răspuns:

Nu, nu doare ...calm! Si colegi daca te-au acceptat pana acum de ce s-ar schimba lucrurile intre voi pentru un simplu aparat dentar? Succes!

2 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Ce conteaza parerea colegilor tai atata timp cat esti constient/a ca e pentru binele tau si pentru viitor?

| Anelisse a răspuns:

Nu ai nici un dezavantaj in afara ce timpul in care trebuie sa-l porti. eu am aparat de o jum de an si mai trebuie sa-l port inc un an. la inceput, cand am auzit cat trebuie sa-l port m-am speriat si nu mai vroiam sa-mi pun, dar dupa m-am uitat in oglinda si mi-am zis"baba sufera la frumusete", iar timpul a trecut repede pana acum.si cred ca va fi la fel si de acum in colo. nu trebuie sa te jenezi, pentru ca asa am facut si eu primele cateva saptamani, nu zambeam, nu mai ieseam cu prietenii in oras, dar ei(prieteni) m-au ajutat sa trec peste tot. daca ai intelegere din partea prietenilor si daca prietenii tai chiar iti sunt cu adev prieteni este toul ok, pentru ca de obicei din partea familiei exista sprijin, mai ales de la parinti care vor ce e mai bine pentru copilul lor. si apoi sa te gandesti cum va fi cand il dai jos va fi de 100 de ori mai frumos zambetul tau decat perosanele care vor rade de tine, pentru ca exista si deastea.deci nu te speria ca nu-ti cad dintii si nu ai rectii adverse laughingvb din propria experinta...totul va trece cat ai zice peste.