| sexychick_4075 a întrebat:

Acum o saptamana m-am certat cu baiatul care credeam ca va fi perechea mea o buna perioada de timp.Am crezut ca suntem impreuna dar de fapt nu eram pentru ca el a crezut ca eu nu vreau si sa impacat cu o fosta iubita de a lui si m-am certat foarte rau cu el (complicata si lunga poveste). I-am spus ca nu mai vreau sa mai am vreo legatura cu el niciodata si ca e un mare nesimtit. El a gresit 100% dar de ce cred ca doar pe mine ma afecteaza chestia asta.Suntem la aceeasi scoala. Ma dau eu dura dar nu sunt.Ma gandesc nonstop la el, imi aduc aminte de toate intamplarile cu el si ascult muzica care imi aduce aminte de el. Eu un bou, da frate tin la el. Si cand trec pe coridor pe langa el nu il bag in seama cum o faceam inainte, dar nici el. pur si simplu parca nu ma cunoaste, nici o remuscare, nici o nimic.Chiar nu a tinut la mine? ce sa fac ca de uitat nu pot? Cel mai bun raspuns primeste funda :*

6 răspunsuri:
| sexychick_4075 explică:

Nu am fost impreuna cu el... a fost o incurcatura in care el a crezut ca nu vreau si eu credeam ac suntem ...am spus cai complicat

| noktambul a răspuns:

Ia gandeste-te : te-ai certat cu baiatul care credeai ca va fi perechea ta "o buna perioada de timp". Poate nu va certati/ desparteati daca aveai convingerea ca va fi perechea ta pana la sfarsitul timpului!

| florinell a răspuns:

Ei multe zice omul la nervi, pai si tu trebuia ca sa il faci sa inteleaga ca si tu vrei sa ai o relatie cu el, ca l-ai cam derutat pe baiat, iar daca s-a impacat cu o fosta iubita sa-r putea sa o fi facut pentru a te face sa ii spui ca iti place de el, si eu am facut o data asa cu prietena mea. daca te-a iubit sau nu, doar tu iti poti da seama dupa gesturile ce le avea fata de tine, iar daca tea iubit, inca te mai iubeste deoarece iubirea nu trece cu una cu doua, pana la urama in dragoste nu cred ca e cineva care sa nu fi suferit, iar daca e, va suferi sigur o data si o data.de uitat e greu sa uiti, asta demonstreaza ca tu l-ai iubit cu adevarat pe acel baiat, dar pana la urma crede-ma ca te vei satura sa vezi ca nu te mai baga in seama si astfel se vor risipi sentimentele tale fata de el...si cu timpul iti vei gasi,, dragostea adevarata''si pun in ghilimele, deoarece intodeauna va aparea ceva mai bun, mai ales ca dragostea nu tine cont de nimic si apare cant te astepti mai putin.eu ce pot sa mai spun? numai bine, si sper sa fi in regula, ceao!

| menUU a răspuns:

RECASTIGAL! Pai eu zic sa il faci sa fie gelos! Ar fii bine daca sta in acelasi cartier cu tine! Ar fii o idee sa te combini cu cel mai bun prieten al lui, sau sa treci prin fata blocului lui (atunci cand e afara)de mana cu un baiat(nu e neaparata nevoie sa fie chiar prietenul tau dar ar fi bun si un sarut tandru in fata lui), si doar atunci vei afla daca tine la tine.Va avea expresia fetei ceva de genul "ooo il omor pe tipul ala, nu pot sa cred dupa tot ce a fost intre noi, trebuie sa o recastig! Sper sa mearga! Dar daca nu esti suficient de curajoasa(avand in vedere ca spui ca pari dura dar nu esti)poti doar sa te imbraci sexy! Succes!

| victorrdg a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa gasesti p altcineva si vei vedea ca nu te mai gandesti la el, nu ti se va mai parea ca doar p u te afecteaza si crede-ma va fi mult mai bine(spun asta din proprie experientza, eu fiind baiatul da aceeasi intamplare) aaa si nu mai afce lucruri care s iti aduc aminte d el, fa ceva care iti da o stare de buna dispozitzie, asculta muzica p care o ascultai d obicei s nu iti aduce aminte d el, evita tot ce te lega d el.Stiu ca ti s pare inposibil sau ca u nu ai putea fara s te gandesti la el dar cu timpu va fi bine, inceputul e greulaughing) Mult succes!

| victorrdg a răspuns:

Scz nu vazusem cel de-al 2-lea comentariu al tau...Ar fi bine sa mai asteptzi putin sa vezi reactzia lui in timp...Acum poate reactzioneaza la nervi, din cte vad v-ati cam certat.Ai poti arata ca tii la el si ca esti interesata sa fii cu el dar asta prin gesturi subtile, fara sa dai senzatzia ca esti moarta dupa el sau ca esti instare d orice pentru el, il faci s se simta buricu pamantului si nu e de bine, va avea reactzii nedorite de utongue