| bbyyyyyyyy a întrebat:

Intrebarea mea este mai lunga dar sper sa fie si persoane care sa ma ajute. Va zic din prima ca vreau sa stiu daca un baiat ma place. Eu il plac inca de cand l`am vazut prima data in clasa intai laughingCredeam ca toate vor venii de la sine dar acum ca am ajuns in clasa a saptea as vrea sa fac macar eu ceva.

Deci : se poarta frumos cu mine in general, nu imi aduc aminte de vreun moment in care sa ne fii certat. Cateodata vad in ore ca se uita la mine si incep sa zambesc. Vreau sa spun ca nimeni nustie ca il plac. Din cate imi amintesc can eram mai mici ( mult mai mici) un colg spunea ca acelui baiat ii place de mine dar nu il bagam in seama atunci.In pauze unii copii mai mari vin la mine sa ma ia in brate, etc. Din cate imi ziceau colegele else uita cu ciuda. Pur si simplu nu stiu daca ma place, sau ce as putea face sa ii arat ca il plac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

Incearca sa te dai pe langa el, fi mai dragutsa, fa`l sa vada diferenta dintre un "Buna!"dat unui baiat/coleg obisnuit si felul in care il saluti pe el.mai dulce,mai,diferit! Fa`l sa simta,da`i indicii,discutati pe mess,stai in pauze cu el,fa intr-o saptamana o legatura mai stransa!:X si nu vei regreta, dupa poti sa ii marturisesti ca il placi, daca nu a facut`o el deja/!:*

1 răspuns:
| ppr a răspuns:

Spune-i ca il placi si dupa aceea ii poti demonstra. daca treci direct la fapte, nici el nu va stii ce sa creada