| Unu15220 a întrebat:

Acum un an m-am mutat in Italia. Am invatat limba destul de bine dar am inceput sa am un fel de problema. Am dificultate in rostirea cuvintelor adica ma incurc cand vorbesc atat in italiana cat si in romana. Cum aş putea rezolva asta?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa vorbești mai mult, sa pronunți cuvintele mai des, sa asculți mai mult

| anonimg a răspuns:

Există și în medicină doctori care te ajută să vorbești atunci când problema este una de sănătate. Dar nu mai știu ce denumire poartă aceștia.
Și cred că problema ta este de natură medicală, și trebuie contactat medicul.

Răspuns utilizator avertizat