| anonim_4396 a întrebat:

Acum va spum ceva ca intre prieteni. vreau sfaturi sincere.Am 75 de kg si 1, 60 inaltime.si am 13 ani si ceva.imi place de un baiat de la mine din clasa cu care vorbesc foarte rar, de fapt numai cand are el ceva nevoie de la mine si eu ii spun ca am si ii dau si atat.as vrea si eu un sfat. ce sa fac ca sa pot sa-i spun ca-l plac.eu am colegi care se poarta foarte naspa cu toata lumea, pana si cu cei populari si imi este ca dupa ce ii voi spune sa nu inceapa astia sa faca misto.as putea sa-i spun cand vin de la scoala ca el merge cu acelasi autobuz ca mine si coboara cu 2 statii inaintea mea, dar dupa aia mi-e frica ca daca spune ca nu ma place sa nu inceapa cei de prin scoala sa-mi vorbasca urat.

Răspuns Câştigător
| medicalstudent a răspuns:

HEI! Te inteleg, insa sfatul meu este sa nu ii spui asa direct, mai ales daca e vreunul din ala mistocar care se da mare, dar intra in vorba cu el, gaseste niste subiecte comune, sau daca nu roagal sa te ajute cu ceva, imprietenestete si incarca sa afli cam ce crede el despre tine. Daca tot va duceti acasa cu acelasi autobuz de ce nu vorbesti cu el in autobuz... fiind in aceeasi clasa cred ca aveti multe de discutat. Asta ar fi sfatul meu, sper sa iti fie de folos. Mult succes.
PS: nu insista sau sa ii dai de intels, fiti doar prieteni, inainte de a fi iubitul tau trebuie sa fie prietenul tau sa vezi daca impartiti aceleasi gaduri si opini daca va potriviti ca si caractere.
Te-am pupat SUCCES

| MiSSyoUNow a răspuns (pentru medicalstudent):

Eu sunt mai timida si nu prea ma bag in vorba cu baietii de la mine din clasa.

| medicalstudent a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Incearca totusi sa vorbesti cu el... alta sansa nu ai, trebuie sa vorbesti cu el!