| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare destul de serioasa pentru voi si mi-as dori sa ma ajutati. Stiu ca ve-ti spune "cine crezi ca citeste atata? ", dar va rog ajutati-ma.
De curand mi-am facut un gagic de clasa a8a ( eu sunt a7a) si el mi-a spus ca ma place, dar nu stie cum ne vom vedea la scoala, ca sa nu il vada colegii lui. Mi-a spus ca unii colegi vorbeau urat despre mine, si ca el nu vrea sa ma vada in public cu el. In seara aceea am ajuns la concluzia ca lui ii e rusine sa stea cu mine, doar pentru ca se va face de ras in fata colegilor lui. In urmatoarea zi l-am intrebat daca ii e rusine cu mine, doar pentru ca au spus colegii lui vorbe urate despre mine, dar el a zis : Nu, nu mi-e rusine cu tine. Doar ca ei vor fi invidiosi si vor baga strambe si vor incerca sa ne desparta. Nu stiu daca sa il cred sau nu. sad A mai spus ca nici macar inainte de ore, la poarta nu ne vom putea vedea.
Ce sa fac? Sa ma despart de el, sau sa vad cum se comporta cu mine la scoala? straight face Eu spun ca daca el m-ar iubi cu adevarat, nu i-ar pasa de ce spun ceilalti. Voi, ce sfat mi-ati putea da in afara de cele mai sus?

Fundaa love struck + scuzati categorie.

Răspuns Câştigător
| AAMTeq a răspuns:

Scumpa puppy dog eyes Nu merita! Cum ai spus daca te-ar iubii cu adevarat nu i-ar pasa ce ar spune restul, si nu ar putea baga strambe intre voi daca el nu le-ar permite. Si in fata portii sau inainte de ore de ce nu te-ar putea vedea? Il urmaresc colegii? Nu te mai agita pentru el si da-i papucii, nu merita oh go on
Fundaa? love struck

4 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, poate baiatul chiar te place.Gandeste-te asa:voi le spuneti colegilor,iesiti toata ziua, e ok...dar invidia e mare, si nu stii ce le trece unora prin minte. Daca el a ales sa stiti doar voi, inseamna ca pe el nu il intereseaza ce au altii de zis, si vrea sa fiti doar voi 2 implicati in relatie, nu sa isi bage unul si altul botul.Important este sa stiti voi ca va iubiti, restul nu ar face decat sa va incurce.Eu sunt impreuna cu prietenul meu de 1 luna,si numai noi stim,dar e totul foarte frumos, ne intelegem si chiar imi arata ca ma iubeste, desi el este un tip mai "de strada" si diferenta de varsta exista, dar cel mai important este ca avem incredere unul in celalalt happy

Succes, sper sa iei o decizie care sa te faca fericita :*

| JustCosmin a răspuns:

Mai copii, vedeti-va de scoala, iubirea la varsta voastra e trecatoare big grin. Cu siguranta lui ii e rusine cu tine, probabil el asteapta sa cada in plasa vreuna mai mare ca el si cu care sa se afiseze in fata colegilor ca sa se mandreasca. Asa cand le spune ca tu esti mai mica, tha..aia rad de el, cine stie ce colegi dezaxati mintal are. Mai ai si tu rabdare sa cresti si o sa gasesti si tu pe cineva cu care sa te potrivesti si caruia sa nu-i fie rusine sa se afiseze cu tine. Uite, cere-le parerea parintilor tai si o sa vezi ca acelasi lucru ti-l vor spune.

| sεcяεт a răspuns:

Scumpa mea, imi pare ca trebuie sa iti dau dreptate! Eu cred ca el nu te merita! tu esti un trofeu, iar el nu este destul de bun pentru a te castiga. Nu mi se pare ceva normal sa nu va vedeti deloc in timpul scolii, doar o relatie inseamna sa va plimbati de mana, sa va vada lumea impreuna si sa fie invidioasa pe voi, nu sa nu stie nimeni ca sunteti un cuplu. Eu zic ca ar trebui sa treci mai departe, pentru ca el chiar nu te merita, atata timp cat te trateaza asa. Sper ca te-am ajutat cu ceva.
P.S : Sau, daca te descruc si vrei sa il faci sa sufere bate-ti joc de sentimentele lui, pe care poate le simte, poate nu, ca sa vada ca nu s-a pus cu fata potrivita.
Te pup! :*