| solly a întrebat:

Acuma am parul si ondulat si cret dar as vrea sa-mi fie foarte cret dar nu stiu cum sa il fac.eu folosesc si placa sa imi intind parul si nu imi prea face bine parului. Va rog dati-mi niste idei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. La mine e mai cret in spate iar in fata sta chiar drept. Toate astea din cauza nenorocitei numita "placa". Singura chestie pe care o poti face e sa nu te mai indrepti si sa iti cumperi niste moate din alea ca sa il obisnuiesti din nou sa fie asa cum era odata. Eu am o problema cu moatele alea, pentru ca habar nu am cum sa le folosesc, nu-mi iese niciodata. in speranta ca ti-am putut fi de folos, :*

3 răspunsuri:
| BuBuLyNa a răspuns:

Eu il am lins si il vreau cret. mi-l tot fac cu ondulatorul si imi pun niste chestii de buretii care imi fac bucle(bigudiuri)

| SorriX a răspuns:

Dupa ce te speli nu-ti usca parul' imediat, usuca-l cu prosopul si dupa da-te cu spuma, ar trebui sa ai parul' cretzulin dupa aiahappy
Sper c-ajutabig grin...

| nastiushka a răspuns:

Pai. tu ai putea sal inpletesti obisnuindul sa fie cret... nu-ti mai indrepta parul cu placa deoarece foarte tare strca parul ...si nu este foarte bine. incearca sal inpletesti. ori. intreaba de le o frizerita! si ea cred ca totul iti va explica