| RobyStyl3nVd a întrebat:

Adidasi de frima& adidasi obisnuiti!

De ce credeti ca adidasi de frime nike/adidas/puma au un pret asa ridicat 150-400 lei sicei obisnuti 30 -60 lei?
Ce au in plus sau ce ii face atat de diferiti, doar ca se numesc nike?

Răspuns Câştigător
| Cosmin1992 a răspuns:

Firma ii face pretul la incaltaminte gen nike adidas etc. Mai demult, cand eram prin clasa a 8a asa nu imi cumparasem pana atunci nici o incaltaminte de firma ca am zis ca is de fite si pe jumatate aveam dreptate. Nu tot ce e firma e si bun, am cumparat incaltaminte nike si unele erau asa de bune ca le-am dat foc iar altele le am si acum (3 ani de zile de la momentu cumpararii) si inca is perfecte. Daca doresti sa iti cumperi ceva uita-te la calitate si nu la firma, acum mai noi imi mai cumpar incaltaminte din piele de la deichman, intersport etc. care nu is neaparat firme mediatizate (ex. vty) dar eu is mega multumit de ele.

1 răspuns:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Păi, cei normali te ţin maxim 2-3 săptămâni, pe când cei de la firmă te pot vine şi 2 ani, dacă stii să îi alegi. Cam atât am de spus.
Baftă!