| cucu_3008 a întrebat:

Ai incercat vreodata sa te gandesti cum ai fi tu daca ai renunta la Minciuna si la Ipocrizie? Ce obtinem daca mintim...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Casy, daca tot ai spus ca nu suntem perfecti, am deveni perfecti, renuntand la minciuna si ipocrizie!
Iar cand mintim, bineinteles, obtinem dezamagirea.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Toti mintim si mai grav, ne mintim singuri. Ce se intampla atunci cand realitatea nu iti ofera tot ceea ce iti doresti? Cand oamenii nu sunt ceea ce par? Exact.Incepi sa iti creezi o lume a ta.Deci practic sa te minti pe tine. Dar din pacate, e singura cale de a supravietui
Nimeni nu va renunta la doza de ipocrizie. A face misto de tine si de altii cat mai subtil e o arta

| mada_9093 a răspuns:

Buna! daca nu ai minti ai fi un om drep si apreciat. minciuna nu ajuta la nimic pe termen lung poate te ajuta pe moment dar dupa, cand se afla ca ai mintit va fi mult mai rau de cat daca ziceai adevarul de la inceput (minciuna are picioare scurte )
sper ca te-am ajutat
pa, pa

| deadea23 a răspuns:

Uneori minciuna este buna. ca scapi, dar mai tarziu ar putea devenii ceva de care chiar nu mai scapi rolling on the floor

| wastingmytime a răspuns:

Pai daca mintim obtinem probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imperfectiune

| cucu_3008 explică:

Pentru anonim: intocmai ca nu suntem perfecti! "happy"

| cucu_3008 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!happy Parerea mea, riscul ca intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat tot ne vom da de gol si, de-abia atunci, ne vom pune in situatia jenanta : Gen/ex : Fata: Te-ai simtit bine in compania mea? - iar noi raspundem : Da, a fost placut. (S-a plictisit teribil, insa alege minciuna ca sa nu o jigneasca pe fata) asa suntem si noi - ne place sa ne mintim sad