| anonim_4396 a întrebat:

Ai mei spun ca invat foarte multe prostii de pe net, ceea ce nu e adevarat deloc, am invatat foarte multe lucruri ce ei nu m-au invatat niciodata. Ce sa fac? spun ca am devenit rau din cauza internetului (Sunt comunisti religiosi)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil au mare dreptate in ceea ce afira, pentru ac ei te vad zilnic, iar comportamentul tau lasa de dorit, daca ei spun ca ai devenit rau.
Probabil ca ar fi indicat sa-ti ia accesul la net si la orice aparat de telecomunicatii, sa poata vedea diferenta sau sa poata vedea daca viata reala, ti-ar imbunatatii comportamnetul si vocabularul.
Dupa cum vad, ai o rautate in tine, daca nu te-ai abtinut pana nu ai scuipat o rautate, in final de topic, jignindu-ti parintii.
In aczul asta, eu chiar as propune parintilor tai, pedeapsa prin eliminarea aparaturii electronice din camera si din viata ta, pe o luna-doua pana iti ajustezi comportamentul si inveti sa vorbesti frumos si sa-ti respecti parintii.
Stiu din experinta ca da roade, am alicat-o copiilor mei, cand erau de varsta ta si da, a fost o expperienta pe cinste.
In prima saptamana esti frustrat, a doua plangi, a treia saptamana fara telefon si acces la computer iti vine sa urli, dar dupa a 4-a saptamana, cand vezi ca-i totul foarte serios, inveti ca-i timpul sa te comporti ca un copil normal si respectuos, cu parintii tai sau cu cei din jur. Dupa 2 luni, esti deja educat si primesti inapoi cele luate.

| Violleta2022 a răspuns:

In America, parintii pot pune copii lor in puscaria juvenila la cererea lor, doar sunand la Politie!
Uite aici cateva episoade sa vezi ce se intampla cu acesti copii rebeli, asa ca tine, care se cred buricul pamantului si nu asculta de nimeni.
Iata ce ar trebui si Romania sa aplice copiilor rebeli, care nu au respect pentru nimeni:
https://www.youtube.com/watch?v=3lnuL3C5DNs
https://www.youtube.com/watch?v=OO7lB9bubTM

| OrdanKarris a răspuns:

Vrei sa te stric eu si mai tare? Ia de aici si imi poti multumi dupa aia :)) https://www.youtube.com/watch?v=noNsK-Z0Vc4&list=PUMFJFnwfVnN1YEzxJqwByng

| Gofigi a răspuns:

Te-au prins uitându te la filme porno

| timidul96 a răspuns:

Acesta e modul lor de gandire, poate ar fi mai bine sa le explici cum e acum

| timidul96 a răspuns:

Acesta e modul lor de gandire, poate ar fi mai bine sa le explici cum e acum