| anonim_4396 a întrebat:

Ai pretentia sa isi aminteasca cei apropiati de ziua ta si sa-ti zica si ei ``la multi ani mai!``sau nu are importanta? Sunt importante si lucrurile stea nu? Denota cat insemni tu in fata acelor persoane. Cele care isi amintesc... tin la tine, cele care nu...nu.Nu?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Prefer sa uite.Nu-mi plac atentiile de genul.Sunt o persoana care nu o omoara socializarea si nu imi place sa intretin legaturi superficiale desi in ultimul timp cam asta fac

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Da, ma simt aiurea cand persoanele la care ma asteptam sa imi spuna asta, nu o fac.Asta inseamna ca nu sunt prieteni adevarati, si ca nu le pasa de mine.

| fluturas a răspuns:

Da, conteaza, dar m-am obisnuit ca unii sa uite de ziua mea si nu mai are importanta pentru mine daca isi amintesc sau nu, daca isi amintesc de ziua bine, daca nu tot bine, tot asa de bine traiesc nu ma ajuta cu nimic un "la multi ani!" in pluswinking si cat insemn eu pentru altii?straight face chiar nu-mi mai pasa straight face mi'e indiferent daca insemn mai mult sau mai putin, oricum cand te astepti mai putin te pot lovi pe la spate si chiar aceia care si-au amintit in fiecare an de ziua ta

| baru a răspuns:

Sall. Doua probleme distincte: Una, De ce trebuie sa-ti sarbatoresti ziua de nastere? Te bucuri ca mai imbatranesti un an? Te bucuri ca inaintezi in varsta? Nu. Nu ar trebui sa sarbatoresti, si nici sa nu stie nimenea, cati ani faci. Doi: In ziua de azi, esti singura, sau singur. Nu te ajuta nimeni. De acea, daca este sa faci un chef, unde sa dai de baut si de mancat, toata lumea-si va aduce aminte de ziua ta. Daca nu, toti uita. Si cei care i-ti spun, s-ar putea sa fie numai o lingusala. Concluzia. Nu intereseaza pe nimeni de ziua ta. CLAR. Te rog sa nu te superi pe mine, sunt mai dur, dar vreau sa intelegi, ca viata este foarte dura, si sa nu te increzi in oameni. Pa

| HBK a răspuns:

Mai degraba, prefer sa-mi fie alaturi in momentele mai putin bune, as aprecia mai mult.

| anaid a răspuns:

Da eu sunt foarte atenta la detalii gen. iar daca cineva uita sau si mai groaznic daca toata lumea uita ma deprim extraordinar de mult si ma simt. uitata