| anonim_4396 a întrebat:

Ai sanse sa devii cantaret daca nu ai voce prea grozava?

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, uita-te la Hannah Montana. Nu are voce aproape deloc si multi zic ca e cantareata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Bineinteles... Trebuie doar sa ai bani... si pile...

| Klara a răspuns:

Haha laughing
Cum a facut si Nikita!
Baga scandaluuuuuri, doooomnu' Dan!

| Gabry a răspuns:

Cred ca da, dupa parerea mea ar trebui sa si cunosti pe cineva care sa te ajute.

| daddy a răspuns:

Da happy
uita-te la lady gaga canta sintetizatorul si pentru ea ^_^

| annda a răspuns:

Daca esti fata si ti-o tragi cu majoritatea se poate. big grin

| BlackRainbow a răspuns:

Deci straight face

Da Dar trebuie sa exersezi foarte mult

Daca nu vrei sa te 'chinui' cu exersatu` canta manele ca acolo n`ai nevoie de voce laughing

Sau [ in cazul in care esti fata] casatoreste`te cu un pensionar batran si bogat si vei fii pe prima pg a ziarelor laughingrolling on the floor

| aragon18 a răspuns:

Cu putin exercitiu si efort, eu cred ca da. thinking

| kuka a răspuns:

Da, dar poate nu unul exceptional.

| chuckie a răspuns:

Da! Mergi la ore de canto unde iti vei forma vocea! Eu vreau sa devin actor si actorilor le trebuie voce! Voi merge la cursuri de canto si cu ajutorul lui Dumnezeu, avem sanse!
sebihappy

| Simona_8441 a răspuns:

Hey si eu vreau sa devin cantareata! Am voce dar nu una extraordinara! Nu stiu poate daca exersezi si daca inveti sa canti si la un intrument eu cred ca ai sanse
Dar oricum nu in romania

| nevermind_3854 a răspuns:

Cu mult exercitiu, fara tigari, suc, dulciuri se poate. sfatul asta l-am primit si eu si mergewinking.aa si ceva pasiune pentru muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Absolut! Doar desfaci picioarele şi ţac-pac ajungi mare vedetă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de varsta. Cat esti inca in adolescenta iti mai poti modela vocea cu mult exercitiu...cunosc cateva cazuri care de la o voce urata chiar groaznica au ajuns la una superba dar prin foooarte multe exercitiu. Daca insa ai bani se rezolva cu sintetizatorul no problemlaughing. Sunt multe vedete care recurg la aceasta metodatongue. Eu iti urez succes si sper sa devi un mare cantaret:*.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai multi bani cred ca dawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu acum multi sunt asa fara mare voce dar asa niste vedetute.pai nu stiu eu sunt totusi de parerea ca trebuie sa ai voce ca sa poti cinta cit de cit live. fara asta nu poti fi artist!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dupa parerea mea trebuie sa exersezi mult cu vocea si la o varsta mai vrageda si dupa ceva timp se obtin rezultatele eu unul incerc mult sa am voce precum Pee Wee poate daca exersez mult o sa amwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dupa parerea mea trebuie sa exersezi mult cu vocea si la o varsta mai vrageda si dupa ceva timp se obtin rezultatele eu unul incerc mult sa am voce precum Pee Wee poate daca exersez mult o sa am winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar conteaza de tine cit de mult iti doresti sa devii cintaret/a nu ai cunostinte lupta pentru aaaa putea sa inveti cauta si u si ai sa reusesti nici eu nu dar imi caut ajutor ca sa pot sa devin cea cemi doresc astaee visul meu si vreau sal indeplinesc care vrea sa tinem legatura pe id yoynyma sau nr meu 0720123509

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nici gand nu devii cantaret.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai bani te rezolva oricum la calculator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am voce fff buna :X am primit mt complimente in privintza cantatului big grin am avut un turneu dar nu mi-a plaqt ce cantam asa ca am plecathee hee...eu vreau sa cant ceva care`mi place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred.Eu nu am voce buna si nu am sa devin niciodata. Nu stiu daca mai am vreaun motiv sa traiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea eu creed.ca dahappy adica daca te ti de treabahappy probabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vocea mea rasuna. Asi dori sa fiu un star dar nu e posibil ca orice om poate deveni un star. Cei cu tonalitatea putin sau chiar mai mult joasa sa incerce din rasputeri sa cante. Eu de la 5 ani am simtit ca pot fi asa ceva si nu ma las. Nu am urmat lectii de canto, ci am incercat si am putut

| Syllvyss3160 a răspuns:

Sall hai sa iti explic eu cat de cat cam ce trebuie sa faci pentru a devenii cantaret.

In primul rand trebuie sa te gandesti bine daca asta iti doresti sau nu deoarece munca de cantaret nu e chiar usoara.
Deci daca intr-adevar ai atractie spre muzica si iti place foarte mult si vrei sa devii cantaret prima oara trebuie sa iti alegi un cantaret preferat(roman sau alta ras nu conteaza) si apoi alege-ti o melodie sau doua de la el si incearca sa canti aproape ca el.
Exerseaza mult si dupa ce crezi ca o stapanesti si te ajuta si vocea posteaza un video cu tine pe youtube(cu mel care ti-ai ales-o so canti) si apoi asteapta.
De asemenea poti sa postezi melodiile tale pe facebook sau twitter(daca ai).
De exemplu : din intamplare intra un producator de muzica sau un cantaret ( sau care a fost cantaret) si gaseste video-ul tau pe youtube sau pe alte site-uri si daca el crede ca tu poti sa devii cantaret o sa incerce sa te ajute.
Si cel mai important lucru sa nu te superi sau sa renunti daca cineva zice ca nu ai voce sau ca nu faci nimic cu muzica.
crede in tine si in ceea ce vrei sa faci si incearca sa iti indeplinesti visul.
intr-o zi o sa iti surada si tie norocul.
uite sa iti dau un exemplu :
Sper ca ai auzit de "Justin Bieber".
el tot cu ajutorul la youtube a ajuns azi cantaret.
el a crezut in el si a crezut ca are voce si a postat pe youtube un videoclip si asa a ajuns celebru.

Chiar daca nu ai voce merita sa incerci poate cine stie.
Iti urez mult succes si sa ti se indeplineasca visul tau de a devenii cantaret
.

| Yakumy a răspuns:

Am voce foarte frumoasa...si imi doresc sa devin cantareata dar nu stiu sa cant la niciun instrumentcrying crezeti ca pot sa ma duc la rRegina la liceu? ca sunt a 8-a

| vania93 a răspuns:

Vreau sa devin cintaret am compuse cintece ale mele cine ma poate ajuta