| luri a întrebat:

Ajutati-ma! deci eu mananc in fiecare zi cate 1200 de kcal si alerg cate o ora (in fiecare zi). Intrebarea e o sa slabesc asa? am citit undeva ca daca alergi o ora arzi doar 700 de kcal, deci in cazul asta ar insemna ca nu le ard nici pe alea mancate si nu o sa slabesc? crying crying

2 răspunsuri:
| icEmaN10 a răspuns:

Dar nu trebuie sa arzi tot ce mananci laughing asa corpului tau o sa-i fie si mai foameoh go on anyway uite aici programul meu:
1.Incearca sa bei zilnic 1.5L APA! cel putin dar apa plata nu minerala sucuris sau altceva!
2.Incearca sa ai mesele la ore fixe
3.Asa am slabit eu 16 kg in 2 luni stiu poate iti pare mult dar in prima saptamana am slabit 5 kg si dupa acea tot usor si merita sa incerci:
Ora 7:00 - cand ma trezeam mancam o felie de paine prajita cu sunca si eventual o rosie! Atat!
Ora 10:00 -un mar SAU un iaurt 0, 1 grasime este de baut.
Ora 14:00 - gratar de PUI cu salata SAU legume fierte.
Ora 16:00 - mar sau iaurt.
Ora 18:30 - un ou fiert SAU legume fierte(daca n.ai mancat la amiazi) SAU un peste(200g) SAU salata.

Sper ca ti-am fost de foloswinking Funda?

| Anda797 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti sigur si sanatos, iti recomand ceaiul Silueta Perfecta 1 si 2 + sport. Bea in fiecare seara o cana de ceai si in cateva luni slabesti deoarece acest ceai e doar din plante. Iti spun sigur pentru ca eu am slabit cu el aprox. 14 kg. Multa bafta! :*