| IustinaSiAtat a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Fratele meu vomita si zice ca il doare burta tare tare si nu ii e foame(cui ii ie foame cand e bolnav) si are si febra. a vomitat toata noaptea si azi dimineata mama la dus la spital si a zis ca sa se duca la un chirurg. ce credeti? ce boala are? ce ii operatie ar putea sa ii faca doctorul? va rog ajutati-ma FUNDA+vot

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Din simptome este posibil sa aiba apendicita acuta si tocmai de aceea ia recomandat sa mearga la chirurgie ca sa il opereze cat mai repede.
Apendicita acuta netratata se transforma in peritonita care este foarte periculoasa.
Oricum daca a ajuns la medic eu zic sa stai linistita pentru ca este pe maini bune!

1 răspuns:
| Octa_6104 a răspuns:

Poate avea apendicita, si eu am fost suspectata de apendicita si pentru a verifica mi.a facut un test adica m.a palpat, isi poate da seama daca ridica piciorul stang la piept si il doare in zona apendicului.