| AndreeaCristina96 a întrebat:

Ajutooor[funda]Deci eu cu cativa prieteni de ai mei stateam in curtea unei firme, proprieterul ne-a dat voie deoarece acolo aveam cateii care aveam grija noi...la un moment dat o fata Diana sa suit pe rulote(acolo sunt doua rulote) si a rupt gura de aerisire si a intrat, apoi ne-a deschis usa si am intrat si ceilalti. Aproape toti au distrus cate ceva pe acolo numai eu si inca 2 fete nu am distrus nimic! Eu am plecat si restul au ramas in rulota.Proprietarul le-a prin si i-a dat afara fara sa le faca nimic, doar a aruncat si catelusii in strada...Ma sunat prietena mea a doua zi si mi-a zis ca acolo a venit astia de la criminalisttica (eu nu am crezuto) si ca catelusii iau luat hingerii![toate astea s-au intamplat in weekend] Astazi m-a sunat mama si mi-a zis ca a sunat-o politia si sa mergem maine sa dam declaratie! Eu cred ca nu am nici o vina pentru ca nu am rupt nimic sau spart! Dar mama mi-a zis ca daca trebuie sa plateasca amenda ia banii de banchet de la Diriginta si nu mai merg la banchetcrying! Credeti ca voi lua amenda doar pentru ca am intrat(nu am rupt nimic sau spart)!
va rog ce credeti? Mati acuza? Daca ati fi politist mi-ati da amenda sau m-ati chema doar sa dau declaratie?
P. S[FUNDAAAAA]

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Nu,nu,nu.Nu asa merg lucrurile. Daca te acuza : Trebuie sa depui marturie cum ca nu ai facut nimic, daca nu te cred sugereaza-le metoda cu "mana pe Biblie" sau detectorul de minciuni.Dar probabil te cheama doar pentru declaratie...

3 răspunsuri:
| anonimussssssss a răspuns:

Buna selly:
Politia ar trebui sa-ti dea amenda pentru ca:
cu toate ca n-ai facut nimic ai fost acolo(complice)nu stiu daca intelegi dar e obligatoriu.si nu-ti da amenda stai linistita
data viitoare cand se mai intampla ceva de genu asta te retragi linistita si iti lasi prietenii sa faca prostii.hirako nu are dreptate mai ales cu detectoru de minciuni.ala e pentru crime si alte chestii.doar nu te baga la puscarie sa te judeci pentru. niste prostii copilaresti.bafta.posteaza daca am avut dreptate

| FrozenRose_1831 a răspuns:

Sincer s-ar putea sa te ia la intrebari daca rulotele erau locuite big grin
se numeste intrare prin efractie si incalcarea proprietetii private
sper doar ca totul va fi ok
baftawinking

| Genius21 a răspuns:

Chiar mă bucur de ce păţeşti.
Te uiţi la Disney Channel, ajungi sa fii o curvă Disney Channel.
Îţi plac curvele de la Disney Channel, ajungi să te comporţi exact ca una.
Iar acum să îţi răspund la întrebare, poate accepţi că a fi o curvă Disney nu îi bine.
Momentan există sanse la amendă şi dosar penal dacă persoana care deţine rulota depune plângere. Toate persoanele care au intrat în rulota riscă să plătească. Nu conteaza că nu ai făcut nimic, ai intrat, acum... plângi, că nu mai mergi la banchet.
@Hirako, te-ai uitat la prea multe filme şi habar nu ai de realitate...
@Ashy, Eşti un analfabet, lol