| Macriii a întrebat:

Ajutoor TPU! Am facut cost suplimentar de 16 euro!

Alaltaieri am primit primul meu Smarphone si nu eram obisnuita cu conectatul wi-fi-ului dar pana la urma nu am avut probelma dar seara am observat ca nu era conectat (vorbeam pe chat) si ziua urmatoare am sunat la 415 si si zicea ca am 12.10 euro cost suplimentar iar azi dimineata spune ca 16, 14....cum e posibil ca nu am mai intrat fara sa ma conectez.E de vina Orange? I-am spus mamei si m-a certat putin dar problema e ca acum chiar nu ne permitem sa dam banii degeaba si i-am zis sa plateasca din alocatia mea.Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Costul suplimentar nu e calculat in timp real. cand ai sunat tu prima data era probabil calculat pana la o anumita ora a zilei

| ghibancostin a răspuns:

Pai informatia din acea seara nu era actualizata si se poate sa se fi actualizat dimineata urmatoare...de obicei cand iti dau raspunsul ar trebui sa iti scrie si o ora...incearca eventual sa nu folosesti wi-fi-ul o zi si sa vezi daca a mai crescut costul suplimentar