| Macriii a întrebat:

Ajutoor TPU! De 2 zile am primit primul meu smarthphone..si inca nu eram obisnuita cu activatul wi-fi-ului.dar de fiacare data cand am intrat pe internet am verificat sa fie activat si odata intr-o seara am vazut ca nu il aveam activat si am iesit si l-am activat repede dar nu am stat mai mult de 5 -10 minute (am fost doar pe Facebook pe chat si vorbeam cu cineva) si dupa aceea mi-am dat seama ca voi avea cost suplimentar... ziua urmatoare am vazut ca am cost suplimentar 12, 14 EURO cost suplimentar iar dimineata aceasta am sunat din nou si se pare ca am 16, 14 euro...i-am zis mamei m-a certat putin pentru chiar in acest moment aveam multe cheltuieli si nu prea ne permitem sa dam banin degeaba :/ si i-am zis sa plateasca din alocatia mea.Intreabrea mea este:E posibil sa fi facut atat de mult cost suplimentar sau e de vina Orange? Ce credeti? ari fri trebui sa fiu mai atenta dar un sigur moment de neatentie si BOOM se intampla ceva grozanic sad

Răspuns Câştigător
| necdannec a răspuns:

Este imposibil sa platesti 15 E pentru facebook si chat. Sunt convins ca e vorba de o eroare. In primul rand operatorul de telefonie nu taxeaza internet la minut ci la Mb. In al doilea rand, daca te uiti pe oferta celor de la Orange cel mai mult poti plati 0. 50Euro/50 mb, iar in 5...8...10 minute de facebook nu cred ca ai papat mai mult de 10-20 mb.
Deci :
1 ai download at ceva mare in acest timp.
2 este o eroare din partea Orange.
Suna la 411 (gratuit) si te vei convinge.

3 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

Am răspunsul!

Când activezi wi-fi-ul, trebuie să ai o sursă! Nu e gratis.

| Macriii explică (pentru TofanCristi):

Stiu,am acasa wireless...dar pur si simplu am uitat in acele momente de 5-8 minute sa il activez...e posibil sa am atata cost suplimentar?

| TofanCristi a răspuns (pentru Macriii):

Aaaa.Da, e posibil! Dacă suni la agenţie o să-ţi spună cât costă. Oricum, costă mult! Fundă? puppy dog eyes