| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor ce sa fac? Va rog nu radeti!
Tatal meu ma injura si ma blesteama fara motiv( am note bune la scoala si nici nu vin tarziu acasa, nu am intarziat niciodata)
Astazi a dat cu cutitul dupa mine fara sa il intreb nimic si fara sa il
jignesc (mentionez ca Nu era beat)

Răspuns Câştigător
| Alexutsza a răspuns:

Vorbeşte cu mama ta sau cu o rudă apropiată. Du-te din casă. Dar în nici un caz nu suna la protecţia copilului! Ăia nu fac decât să te ia, si lui să îi dea o amendă. Şi acolo unde o să stai o să fie şi mai rău.

5 răspunsuri:
| wowmentol a răspuns:

Da-mi add la id de mess wow.mentol si corbim acolo

| wowmentol a răspuns:

Buna!
da-mi add la id asta de mess si vorbim acolo wow.mentol

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deja faptul ca umbla cu un cutit dupa tine inseamna atac la personala. La politie cu el pana nu face ceva mai rau.

| MenταLµ a răspuns:

MAi bine sti ce faci sunt la politie repede repede suni la protectia copilului sau ceva cum sa-ti faca asta la propiul copil.

| FreePanda a răspuns:

Fara suparare dar ala nu e tata. Mergi la autoritati si descrie problema, ei te vor putea ajuta.