| Andra4862 a întrebat:

Ajutor! Deci unui băiat îi place de mine si mie imi place de el, adică e crush-ul meu, doar ca sunt în clasa a șasea și nu am nevoie de relații, ce sa fac sa ma strecor din "relație"?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ai nevoie de relatii e destul sa vorbiti prin clasa atunci cand aveti ocazia si atat. Spune-i in mod clar dar frumos, fara sa il jignesti, ca la momentul actual este mai bine pentru tine sa nu ai nicio relatie. Eventual poti da vina pe parinti ca iti interzic sau ceva, pentru ca tind sa cred ca realitatea aceasta este, asa-i? laughing

La aceasta varsta este oricum de asteptat sa va treaca repede, vin crush-urile si pleaca exact ca vremea/anotimpurile. laughing Cel putin asa a fost experienta mea, nu cred ca in prezent difera cu ceva, esenta e aceeasi: curiozitate, experimentare, furtuna de hormoni etc.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca ai evita relatijle la varsta asta. Ateactia e doar un semn care arata ca ai un orga ismm care funcioneaza hormonal normak, nu ca ar trebui sa faci ceva. Ai fi mult mai fericita daca ai alege sa ai o relatie doat in vederea casatoriei

| lpavel a răspuns:

In clasa a 6-a relatie? laughing Nimic deosebit doar sa-ti vezi de treaba ta cu scoala, cu prietenii, colegii etc iar pe acel baiat te faci ca nu-l vezi!

| Cosmin3412 a răspuns:

Esti prea mica pentru o "relație". Mai ai răbdare macar 3, 4 ani.