| pretzel a întrebat:

Ajutor! Sunt disperata, confuza si derutata. e mult de zis si nu stiu cu ce sa incep. Uitati asa s-au petrecut lucrurile. Acum cateva luni m-am indragostit de un baiat. Luna trecuta m-am indragostit de alt baiat dar nu l-am uiat pe celalalt. Deci in concluzie imi place de 2 baieti o data.Nu stiu pe care sa il aleg. Si pentru ca totul sa fie si mai complicat, unul din ei mi-a zis ca ma place, iar celelat la fel. Daca ma placea doar unul era mult mai simplu.Acum, unul din ei nu mai vorbeste cu mine (nu stiu din ce motiv...hmmm poate nu poate intra pe mess). in orice caz nu mai stiu ce sa cred si pe care sa il aleg. crying ajutor!

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Poate si-a dat seama ce faci tu.
Alege-l si tu pe cel care te respecta si te ajuta la nevoie.si te intelegi mai bine.care e mai distractiv. pune lucrurile bune in balanta si vezi care si cum sta treaba si il alegi pe cel care are mai multe chestii bune decat rele.imi pare rau dar alta situatie nu am...
Sau ai putea sa ii dai pe amandoi la o parte.si sa cauti pe altcineva.deoarece e posibil daca imi asculti sfatul ca dupa ce te hotarasti pe cine pastrezi sa iti fie mai naspa.sa te gandesti la celalalt.etc

3 răspunsuri:
| Alecsandraa97 a răspuns:

Pai, grea intrebare...

Il alegi pe cel mai dragut si cel mai deseteptbig grin

Da mai bine alege-l pe cel care vorbeste mai mult cu tine si de care te simti in stare sa-l ai ca prieten.

Sa stii ca mai bine te combini cu unu` care il cunosti de mai mult, dar daca nu ti-a cerut inca prietenia, doar ti-a spus ca te place, nu stiu ce sa zic.

Oricum, bafta! Nu stiu daca te-am ajutat dar.laughing :* Bafta, alege-l pe cel mai bun!

| MrWicked a răspuns:

Simplu, dai cu banu

| Loredana_4793 a răspuns:

Poate cel care nu mai vb cu tine a aflat ceva de celalalt, nu ai nr lui sa il sun? Alege. l pe cel care ti se pare mai potrivit si cu care ai mai multe in comun. Poti sa scrii pe o foaie calitatile si defectele amundurora si sa vezi care e cal mai apropiat de tine, cu care te potrivesti. Oricum trebuie sa renunti la unul din ei, sau poate la amundoi daca ajungi la concluzia ca nu va potriviti. Pup!