| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor, sunt obsedat de night elfii din warcraft, de fiecare data cand intru in joc dau niste comenzi pentru niste voice line-uri si imi pun elful sa danseze si imi vine sa strang monitoru in brate pana crapa, in alte jocuri multiplayer injur și ma enervez dar cand ma joc warcraft legion cu night elful meu parca sunt de 1000 de ori mai friendly adica salut orice elf pe care il întâlnesc si chestii de-astea,ma joc numai blood elfi si night elfi in varianta feminina pe wow,as vrea sa imi fac o iubita dar nu gasesc nici una căreia sa ii placa Warcraft ul,toata ziua ma gandesc la elfi,ii desenez,singurele jocuri pe care le mai joc sunt heartstone,wow, watch dogs 2 chiar daca am peste 130 jocuri pe steam câteodată stau si ma uit la desktop zeci de minute si ma gandesc ce sa joc, in majoritatea zilelor nici pe pc nu mai am chef sa stau si nu mai am chef sa fac nimic,inainte eram mai activ dar nu le dădeam atata importanță elfiilor,inainte ieseam pe afara,ascultam metal,saream,urlam,aveam multa energie dar acum ascult numai nirvana, simt ca viata nu mai are nici un rost si chiar daca stiu ca trebuie sa fac ceva sa ies din starea asta prefer sa stau degeaba.

1 răspuns:
| Jannah a răspuns:

Ba asa era si un tovaras, era obsedat toata ziua de Lol. i-am spus intr-o zi niste vorbe pe care eu le consider de aur laughing.

„ Daca vrei sa reusesti in viata trebuie sa faci niste sacrificii, ori renunti la dependenta asta de nightcore, lol, hentai, ori la viata. Aceste lucruri te manipuleaza psihic, te vor seca de energie. Alegerea este a ta, vrei sa ai o viata ca in povesti sau vrei sa traiesti in singuratate cu niste jocuri virtuale "

ba frate si pana la urma am reusit sa-l conving ca adevarata viata este cea reala, invata sa traiesti, invata sa apreciezi lucrurile frumoase dar simple, dar mai intai invata sa controlezi nu sa te lasi controlat. mult succes in noua ta viata.