| Biianca81215 a întrebat:

Ajutorrr!
Ma invitat azi un baiat pe care nul plac sa ne plimbam si nu stiu cum sa ii zic ca nu vreau

Funda+vot

Si daca se poate fara minciuni mari

Răspuns Câştigător
| iepurica a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii spui direct si politicos ca nu vrei sa te plimbi cu el. Sau, daca nu vrei sa-l refuzi, poti sa mergi la plimbare si sa-i spui ca e foarte dragut ca amic, dar atat si nimic mai mult. De multe ori mi s-a intamplat, un baiat care nu-mi placea si pe care nu-l vedeam in postura de 'iubit' sa se dovedeasca a fi un amic excelent, si relatia s-a pastrat in cursul timpului.

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Spune-i ca nu te simti prea bine astazi si ca nu poti merge cu el
dar totusi o sa te mai invite si altadata
cel mai bine e sa ii spui adevarul
(ca nu il placi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii zici ca ai prieten si e gelos si nu vrei sa iti faci probleme.

| DiAnUsHkA_7111 a răspuns:

Nu-i neaparat sa-l minti, doar spune-i adevarul, ce simti tu pentru el si ca veti ramine doar amici. Nu trebuie sa inventezi motive ca sa nu iesi la plimbare.Aceasta nu-l va impiedica sa te mai invite din nou! Daca nu-l placi, nu-i da sanse caci mai tirziu daca ii vei spune va fi mai greu.Tu decizi, succes!