| Sadop a întrebat:

Alergatul sau mersul pe bicicleta?
Pentru mentinerea in forma, slabit happy.
Funda.

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Alergatul, pentru ca solicita mai mult muschii picioarelor si pana la urma cred ca este evident faptul ca necesita mai mult efort decat sa mergi cu bicicleta. Si mersul cu bicicleta e super ok si mie imi place enorm insa pentru slabit, mai degraba alergat;) Sper ca am ajutat. Asta e parerea mea. Uite si aici, e adevarat ca ambele sunt benefice pentru sanatate in primul rand :

http://www.ziare.com/......at-1032234

| hecamefrommetalland a răspuns:

Alergatul constant, se utilizează astfel mai mulți mușchi și efort, ducând la slăbire.

| dely20010 a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune.Ai putea incerca ca intr-o zi sa alergi iar in alta sa mergi pe bicicleta.Depinde si de ce iti place tie mai mult. Funda?big grin